В Україні стартувала громадська національна програма «Врятуй собі життя – перевірся на діабет».

“Врятуй собі життя – перевірся на діабет”: в Україні стартувала програма раннього виявлення захворювання, участь у якій можуть взяти мільйон українців.

За статистикою на діабет хворіє 1 мільйон 300 тисяч людей, ще мільйон про це не здогадується. Хворі із таким діагнозом найчастіше стають жертвами COVID-19.

У нас немає культури діагностики власного здоров’я і ми всі думаємо, що в нас все добре, але ж це не так. Тому ми хочемо промотувати людей робити такі скрінінги. Ми хочемо, щоб вони ставилися до власного здоров’я більш відповідально,
– сказала голова ГО “Асоціація лідерів сталого розвитку” Олена Зубарєва.

«За оптимістичною оцінкою Міжнародної діабетичної федерації, з огляду на чисельність населення України, майже 3 млн дорослого населення живуть з діабетом другого типу, поширеність захворювання становить 8,4%. Діабет діагностують в установах охорони здоров’я та при проведенні деяких масових кампаній. Проте до 50% всіх випадків залишаються недіагностованими. Люди уникають діагностики діабету, оскільки не розуміють високого ризику для життя та бояться, що подальше тривале лікування буде пов’язане зі значними витратами. Але своєчасна діагностика може допомогти запобігти тяжким наслідкам захворювання», – прокоментувала доктор медичних наук, професор кафедри ендокринології, лікар вищої категорії Наталія Спринчук.

«На забезпечення хворих на діабет держава витрачає значні кошти. У 2020 році у бюджеті було передбачено на ці цілі 1,2 млрд грн. Цього року у першому півріччі виділено 867 млн грн субвенцій на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та хворих на нецукровий діабет. А з липня 2021 року інсулін увійде до переліку лікарських засобів, що підлягають реімбурсації в рамках Програми медичних гарантій НСЗУ. Проте через збільшення захворюваності на діабет необхідно проаналізувати доцільність підтримки з боку держави профілактичних заходів, в тому числі проведення повноцінного скринінгу на державному рівні. Упевнений, що для прийняття такого рішення можуть бути корисними і підсумки цієї акції, що ініційована громадськістю сьогодні», – розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Нині діабет часто вражає дітей і підлітків. Утім хворобу можна попередити, якщо вчасно виявити. Регулярний аналіз на рівень цукру в крові має стати нормою. Організатори програми закликали бізнес підтримати і провести скрінінги для своїх працівників.

Це наша країна, це наші люди, наші громадяни, про яких ми самі повинні дбати. Соціально-відповідальні бізнеси доєдналися до цієї акції для того, щоб запропонувати пройти скрінінг на діабет,
– зазначила голова правління Мережі Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук.

“Ми будемо організовувати сам процес скрінінгу, надавати консультації. Наша місія в цьому проєкті не просто виявити хворого, а й переконати його звернутись до свого сімейного лікаря”, – розповів представник компанії “Фармак” Вадим Виповський.

На ранніх стадіях діабет протікає безсимптомно. У групі ризику перебувають люди старші 45 років, з зайвою вагою, підвищеним артеріальним тиском та хронічним панкреатитом.

Всеукраїнська програма “Врятуй собі життя – перевірся на діабет” триватиме до середини листопада.

Приєднатися до проєкту можна, заповнивши анкету на сайті.

Джерело: 24 канал

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top