Львівська обласна рада передбачила 900 тис.грн на реставрацію церкви Св.Онуфрія Буської ТГ

Львівська обласна рада передбачила 900 тис.грн на реставрацію церкви Св.Онуфрія у Буськїй громаді

Світлина drymba.com

Затверджено перелік об’єктів історико-культурної спадщини, які реставруватимуть у цьому році за кошти обласного бюджету

Львівська обласна рада на вчорашньому засіданні затвердила переліки об’єктів історико культурної спадщини, які реставруватимуть у 2021 році за кошти обласного бюджету.

В рамках реалізації Програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021 – 2025 роки» на  обстеження пам’яток дерев’яної архітектури, завершення розпочатих реставраційних робіт, виконання протиаварійних робіт та комплексної реставрації об’єктів дерев’яної  сакральної архітектури бюджетом передбачено 10 млн 600 тис грн.

На проєкти, що реалізуються на території Львівської області із залученням міжнародної технічної допомоги, передбачено 2 млн 500 тис грн.

Реставрація пам’яток, внесених до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, у тому числі виготовлення  проєктно-кошторисної документації профінансується з бюджету в обсязі 2 млн 100 тис грн.

Перелік об’єктів опрацьовувався представниками комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму спільно з працівниками  департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації.

Позиція голови постійної комісії Львівської обласної ради Івана Щурка полягає в тому, що до формування переліку об’єктів, які мали б реставруватися у 2021 році має застосовуватися виключно експертний підхід.

«Об’єктів є близько 30, передбачено різного типу роботи: виготовлення проєктно-кошторисної документації, науково-пошукові, дослідницькі, реставраційні  роботи, а також  елементи промоції, щоб це був комплексний підхід до збереження  спадщини в регіоні», – зазначає Іван Щурко.

На думку членів комісії, першочергово треба розподілити кошти бюджету на об’єкти, роботи над котрими частково розпочаті. У процесі реставрації важливо дотримуватися технологій, якщо зупинити виділення коштів і не завершити ремонтні роботи, то виникне  загроза повної руйнації пам’ятки. Пріоритетними також є об’єкти, які перебувають в аварійному стані й щодо яких погоджено умови  співфінансування від громад.

Рішенням бюджетної комісії, на охорону, збереження і популяризацію історико-культурної спадщини цьогоріч додатково виділять 3 млн 158 тис. грн із бюджету розвитку.

Загалом на 2021 рік в рамках Програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021 – 2025 роки» обласною радою передбачено виділення 22 млн грн.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top