Податок на нерухомість 2020: скільки та хто буде платити

Податок на нерухомість 2020: скільки та хто буде платити

Як і в усьому світі, в Україні існує податок на нерухомість. Втім, законодавство щодо оподаткування у різних країнах суттєво різниться та має багато нюансів. Платять такий податок як власники квартир, так і приватних будинків, проте не усі. Який розмір податку, як на нього впливає розташування нерухомості, хто звільняється від сплати та як і коли його платити – читайте в матеріалі.

Податок на нерухомість може відрізнятись навіть від регіону, де розташоване ваше житло, інформує Дім 24. Такий податок сплачуються як фізичні, так і юридичні особи, що є власниками нерухомості на території України. Якщо нерухомість належить кільком особам — сплачувати податок має кожен власник за свою частку.

За яку нерухомість треба сплачувати податок

  • за квартири площею понад 60 квадратних метрів;
  • житлові будинки площею понад 120 квадратних метрів;
  • якщо загальна площа нерухомості у власності перевищує 180 квадратних метрів;
  • якщо у власності є частки нерухомості (квартири та будинки), що у сумі становлять площу вище норми.

Скільки доведеться заплатити

За словами експертів компанії LEV Development, розмір податку встановлюють для кожного власника різний за рішенням сільської, селищної чи міської ради або ради ОТГ. Сума залежить від місця розташування (зональності) та типу таких об’єктів нерухомості.

Яка максимальна сума податку

Ставка податку на нерухомість обмежена. Так, вам доведеться сплатити не більше 1,5% від мінімальної зарплати (з 1 вересня 2020 року мінімальна зарплата становить 5000 гривень) за кожен “зайвий” квадратний метр.

Податок на нерухомість у 2020 році доведеться платити за 2019 рік. Тому, максимальна ставка податку у цьому році становить 62,59 гривні за метр квадратний.

Додаткові 25 тисяч гривень на рік необхідно сплачувати у випадку, якщо площа квартири у власності перевищує 300 квадратних метрів, а будинку – 500.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top