Працівники Буськго лісгоспу прийняли спільне звернення щодо недопущення приєднання їхнього підприємства до Радехівського лісового господарства

Працівники Буськго лісгоспу прийняли спільне звернення щодо недопущення приєднання їхнього підприємства до Радехівського лісового господарства

15 жовтня у актовій залі ДП “Буське лісове господарство” відбулися збори трудового колективу підприємства. Основним питанням порядку денного було прийняття звернення щодо недопущення приєднання їхнього підприємства до Радехівського лісгоспу. Лісники небезпідставно побоюються, що внаслідок такої реорганізації скоротять чимало посад, що надалі загрожує знищенню лісових насаджень пожежами та неконтрольованими й незаконними рубками. Така «реформа» може завершитись знищенням лісового господарства Надбужжя.

А ми нагадаємо, що Держагентство лісових ресурсів ініціювало в Україні оптимізацію мережі державних лісогосподарських підприємств. Оскільки в країні провели адміністративну реформу (укрупнення районів), такий принцип вирішили застосувати і до лісгоспів. Зараз на Львівщині є 18 державних лісгоспів, а районів – 7. Тобто всі лісові підприємства мали б укрупнити так, аби на кожен район залишилось по лісгоспу. Так мало б виглядати в ідеалі, проте скільки господарств залишиться остаточно, наразі ще невідомо.

Як відомо, Буський лісгосп, має належний рівень доходів, але його таки хочуть об’єднати із Радехівським. Працівники Буського підприємства до кінця не розуміють логіку такої трансформації і виступили проти, люди готові вийти на акції протесту, щоб до їхньої думки таки дослухалися.  У підсумку звернення підтримали одноголосно!         

 

 

 

 

 

Текст звернення.

ЗВЕРНЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ДП «БУСЬКИЙ ЛІСГОСП»

Трудовий колектив Державного підприємства «Буське лісове господарство» глибоко стурбований ситуацією, яка склалася навколо нашого підприємства, а саме реорганізацією нашого лісгоспу.

Наш лісгосп – рентабельне підприємство, одне з найбільших в районі, яке забезпечує без затримки прозору виплату заробітної плати, своєчасне надходження податків до бюджету, що значною мірою сприяє збереженню стабільності в регіоні.

ДП «Буський лісгосп» є економічно сильним та працює стабільно, без фінансування з державного бюджету і є зразковим платником податків серед підприємств району та області. Так, за 2020 рік підприємством сплачено до зведеного бюджету 16455,0 тис. грн., а за 9 місяців 2021 року уже 15277,0 тис. грн. та єдиного соціального внеску – 3685,0 тис. грн., за 9 місяців 2021 року – 3175,0 тис. грн.

На сьогодні підприємство забезпечує роботою із дотриманням всіх соціальних гарантій більше 130 працюючих, окрім цього лісгоспу надаються послуги приватних підприємців, які теж у свою чергу забезпечують робочими місцями багато людей у сільській місцевості. Середньомісячна заробітна плата одного працівника за 9 місяців 2021 року склала 13410 грн., а середній вік працівників становить 39 років. Також, звертаємо увагу, що за останній рік підприємство забезпечило роботою 6 молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів, а скорочення працівників – не було.

Упродовж своєї, більш ніж піввікової історії, колектив завжди успішно працював на перспективу. Сьогоднішній день не є винятком. Вирішуються масштабні питання з розробки та впровадження високотехнологічних і наукоємних проектів, подальшого розвитку, модернізації та технічного переоснащення нашого підприємства. За останні роки було придбано 9 одиниць лісогосподарської техніки.

Незважаючи на складні умови життя та господарювання, підприємство забезпечує збільшення площ лісових насаджень та на належному рівні здійснює охорону і захист лісів, про що свідчить відсутність пожеж та масових вогнищ хвороб і шкідників лісу, покращення санітарного стану насаджень за рахунок системного виконання санітарно-оздоровчих заходів, рубок догляду й інших рубок пов’язаних з веденням лісового господарства.

В 2020 році проведено базове лісовпорядкування, що дозволить підприємству 10 років здійснювати лісогосподарські роботи. Фонд рубок головного користування на наступні роки збільшився, що свідчить про якісне, раціональне використання лісових ресурсів у попередні роки та в майбутньому у нас є можливість забезпечити деревиною деревообробні підприємства, населення та працювати без залучення бюджетних коштів.

В серпні 2021 року проведено сертифікацію підприємства відповідно до вимог FSC. Лісгосп успішно пройшов ресертифікаційний аудит та на даний час очікує на отримання сертифікату SGS QUALIFOR (CoC).

Також проводяться роботи щодо виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг на всі землі лісового фонду. На даний час вже виготовлена вищевказана документація на 77 % земельних ділянок, інша частина в процесі виготовлення. Підприємством вживаються усі заходи щодо належного оформлення та реєстрації права постійного користування згідно чинного законодавства.

Звертаємо увагу, що як базове лісовпорядкування, так і сертифікація та документація на землю проводились за рахунок власних коштів підприємства і у разі реорганізації лісгоспу усі вищевказані роботи стануть намарними.

ДП «Буський лісгосп» є надійним діловим партнером, який завжди виконує взяті на себе зобов’язання, як за міжнародними, так і за внутрішніми домовленостями, дотримуючись чинного законодавства України.

Лісгосп є основним джерелом забезпечення лісосировиною соціальної сфери і місцевого населення регіону.

ДП «Буський лісгосп» активно долучився до акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом» в рамках програми Президента України «Зелена країна».

Та, незважаючи на позитивні результати роботи державного підприємства, ні розуміння, ні підтримки щодо подальшої стабільної роботи підприємства, а саме не ліквідації його шляхом приєднання до іншого лісгоспу, ми не отримали.

16 квітня 2021 року трудовий колектив в особі голови профспілкової організації Гуньки Юрія Теодоровича висловлювали своє негативне ставлення щодо приєднання нашого підприємства до іншого лісгоспу та просили не допустити знищення підприємства (копія листа № 12 від 16.04.2021 голові Львівської обласної організації працівників лісового господарства додається). Однак, нас не почули, про що свідчить протокол № 1 спільної наради колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та розширеної президії Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства від 20 квітня 2021 року. В результаті якого 27 вересня 2021 року Держлісагентством був прийнятий наказ «Про припинення Державного підприємства «Буське лісове господарство» та затвердження складу Комісії з припинення». Ми розуміємо, що наше підприємство під загрозою знищення.

Ми просто хочемо плідно працювати задля забезпечення наших сімей, хочемо й далі отримувати достойну зарплату, й далі в повному обсязі сплачувати з неї податки для своєчасної виплати пенсій нашим батькам, для оплати праці медиків, для забезпечення лікарень необхідними ліками. Ми хочемо працювати вдома, у своєму краї, а не шукати роботи за кордоном у зв’язку з безвихіддю. Так, Львівське ОУЛМГ та Держлісагентство запевняють нас, працівників, що реорганізація підприємства не призведе до скорочення працівників і що всі будуть працювати тільки уже на новому підприємстві. Однак, навчені гірким досвідом, не можемо вірити пустим «обіцянкам» і виступаємо за збереження нашого лісгоспу, адже специфіка роботи кожного лісгоспу є різна.

Просимо припинити процес ліквідації нашого підприємства шляхом приєднання його до іншого та дати можливість Державному підприємству «Буське лісове господарство» плідно працювати, наповнюючи державний та місцевий бюджети та забезпечуючи свої сім’ї!

Звертаємось до Вас з проханням прислухатись до трудового колективу та письмово відповісти нам по суті звернення у встановлений законодавством термін на електронну адресу kancelaria_busklg@ukr.net або на поштову адресу 80500, Львівська обл., м. Буськ, вул. Січових Стрільців, 39.

ПОЧУЙТЕ НАС!

Маємо надію на розуміння та підтримку. Залишаємо за собою право рішуче відстоювати інтереси трудового колективу підприємства у будь-який законний спосіб.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top