У п’ятницю, 22 січня, на честь проголошення у 1919 році злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) відзначається День соборності.

Офіційним державним святом він став у 1999 році після підписання Леонідом Кучмою відповідного указу.

Сьогодні, 22 січня, також прийнято згадувати подію, що відбулася в 1918 році – прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради, який проголосив повну незалежність УНР.

22 січня на честь проголошення у 1919 році злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки відзначається День соборності.Переговори між УНР та ЗУНР про об’єднання йшли з жовтня 1918 року. Акт був проголошений саме 22 січня 1919 року на урочистому зібранні в Києві, на Софійській площі. Єдиним гербом об’єднаної держави став тризуб.

Втім, об’єднання так і не було завершено – ЗУНР проіснувала до літа 1919 року, а через рік зникла з політичної карти і УНР, чиї території увійшли до складу СРСР і Польщі.

Зважаючи на карантинні вимоги, організатори акції вигадали спосіб, як об’єднати Україну онлайн.

Для участі треба зареєструватися на сайті проєкту “Ланцюг Соборності”. Фотографії учасників вишикуються у ланцюжок, який стартує у Києві і сягне Сімферополя. Він 5 разів перетне Дніпро: на мосту Патона, де традиційно будували живий ланцюг єдності кияни, біля Черкас, Кременчука, у Дніпрі та Запоріжжі.