Сьогодні, 7 червня, виповнюється 179 років з дня смерті Будителя Галицької землі отця Маркіяна Шашкевича.

Сьогодні, 7 червня, виповнюється 179 років з дня смерті Будителя Галицької землі отця Маркіяна Шашкевича

У с.Новосілки, де отець був парохом храму і де у 1843 році відійшов у вічність, громада села – діти та дорослі – віддали шану духовному наставнику галичан: помолилися біля місця його першопоховання, поклали квіти та запалили лампадки.
  Зазначимо, що у Новосілках є Народний музей о. Маркіяна Шашкевича, який завжди відкритий для туристів. Його влада та громадськість урочисто відкрили 13 листопада 2011 р. до 200-річчя з дня народження нашого славетного земляка.
Довідково. Маркіян Семенович Шашкевич (6 листопада 1811, с. Підлисся — 7 червня 1843, с. Новосілки) — український (галицький) пророк («Будитель»), письменник, поет, духовний просвітитель, натхненник національного пробудження Галичини, священник УГКЦ.
Зачинатель нової української літератури в Галичині, релігійний та культурно-громадський діяч. Перший у нових часах речник відродження західноукраїнських (галицьких) земель. Очолив «Руську трійцю», ініціатор видання альманаху «Русалка Дністровая» (1837). Виступав за рівноправність української мови з польською.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top