Уряд просуває кредит на сміття для Львова, а Садовий звинувачує центральну владу у репресіях

середа, 5 жовтня, 2016, 10:10
Львів

Уряд просуває кредит на сміття для Львова, а Садовий звинувачує центральну владу у репресіях

Фото: varianty.lviv.ua

Минулого тижня міськрадівці на чолі з Садовим після візиту Гройсмана поквапилися похвалитись: ось-ось буде прийнято остаточне рішення щодо надання Львову кредиту на рекультивацію Грибовицького звалища та будівництво сміттєпереробного заводу – два етапи відбору успішно пройдено, залишилась лише технічна процедура. І, виглядає, тільки у понеділок, 3 жовтня, Андрій Іванович прочитав документи на сайті Мінрегіону і терміново зробив поправку своїх п’ятничних послань. А ще послухав керівника Уряду, який вкотре наголосив: «у міської влади є достатньо ресурсів і повноважень, аби врегулювати цю ситуацію».

Співставивши повідомлення чиновників і градоначальника з інформацією на сайті Мінрегіону та словами Гройсмана, можна дійти зовсім інших висновків, аніж ті, якими маніпулює Садовий.

В жодному офіційному документі ані Мінфіну, ані уряду поки не йдеться про результати другого етапу відбору. Адже відомо, що не всі охочі зможуть розраховувати на успіх. Лише із Західної України є 16 претендентів, а загалом – аж 66!

Також слід пам’ятати про те, з якими труднощами команда Садового подавала документи для участі у програмі, хоча відразу після пожежі на звалищі запевняли, що уже мають всі погодження: «Він (ЄІБ_ ІА ZIK) погодився виділити кошти на рекультивацію, завод для сортування сміття і весь комплекс робіт». Тоді були спроби «замутити» співпрацю з людьми Льовочкіна з команди зараз добре відомого панамського втікача Каськіва та побудувати пресувальну лінію у Рясному.

Справа набула загальнодержавного розголосу, а у випадку з Каськівим й міжнародного, і афера «тюкуванням» сміття «пролетіла».

І лише 4 серпня Мінрегіон повідомив, що проект Львова успішно пройшов перший етап відбору.

Таке саме відбувається і цього разу: мер у своїх бажаннях біжить попереду паровоза, намагаючись дорогою організувати брудний ґешефт.

У п’ятницю, 30 вересня, медіа Садового повідомили: «Кабінет міністрів підтримав клопотання міської влади Львова про залучення кредиту на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного комплексу».

А керівниця управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Ольги Сивак компетентно додала:

«Ще у серпні ми отримали погодження від Мінрегіонбуду. Це був перший етап, після якого Міністерство фінансів аналізувало фінансові показники міста. І зараз ми отримали погодження від Мінфіну. Ці два погодження найважливіші. Далі ще буде погодження на загальноурядовому рівні, однак це вже технічний етап».

Якраз суть цього «технічного етапу» довелось у понеділок пояснювати бургомістру, про що повідомив прес-центр ЛМР:

«Ми маємо погодження міністерства регіональної політики. Прем’єр-міністр говорив про погодження Мінфіну. Дійсно, Мінфін погодив суму 75 млн. Наступний етап – це Мінрегіонбуд має провести ще один відбір і лише після цього можна говорити про підписання фінальної угоди з Європейським інвестиційним банком».

Тобто «технічний етап» зводиться до ще одного щабля відбору, аж потім іде погодження ЄІБ.

Саме про це і йдеться у повідомленні від 29 вересня, розміщеному на сайті Мінрегіону – Заявникам, що пройшли перший етап відбору потенційних учасників «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України»:

«За результатами проведення оцінки, Мінфін складає висновок щодо того, чи є фінансовий стан потенційних Кінцевих бенефіціарів таким, що дозволяє проекту бути розглянутим для надання підтримки та надсилає висновки Мінрегіону впродовж обґрунтованого періоду часу. Копія таких висновків має бути надіслана потенційним Кінцевим бенефіціарам разом із запитом на письмове підтвердження, про те, що податки, що виникають в рамках реалізації Субпроектів, не будуть покриватися за рахунок Позики.

Субпроекти, щодо яких Мінфіном надано висновок про їх прийнятність для кредитного фінансування, допускаються до наступного етапу відбору – Оцінка проектів, за спеціальними критеріями оцінювання».

І про це мала б знати чиновниця з профільного управління, яка, проте, взялась спрощувати ще один складний відбір до «іграшкового» етапу.

Слід відзначити, що весь цей час – від червня і до сьогодні влада міста чинить значний тиск на громаду Грибович та Малехова, з метою, яка здавалась цинічною, безсовісною і крамольною відразу після трагедії. Йдеться про ідею дозволити і надалі вивозити сміття на старий полігон!

Як би воно не називалось – підпірна стінка, стабілізація схилу чи ще якось – йдеться саме про подальший вивіз сміття:

«У нас щодня відбуваються дискусії з активістами, з сільським головою. В четвер я мав зустріч зі сільським головою, в п’ятницю ми мали зустріч з активістами Малехова, Грибович, Дублян, які були на зустрічі з прем’єр-міністром. Всі все розуміють. Якщо забрати політику, невміння людей сприймати реалії такими, якими вони є, тоді все гаразд. Я переконаний, що ми знайдемо порозуміння з Малеховом, з Грибовичами, але для цього потрібне час».

Чиновники жорстко вимагають від селян дозволити їм це робити, обіцяючи золоті гори та світле «чисте» майбутнє. Мовляв, гроші ЄІБ є, роботи ми готові розпочати вже – чого ви зволікаєте з дозволом? При тому, як і у старі добрі часи – обіцяють лише дрібні подачки, не кажучи про вирішення проблеми:

«Рекультивацію ми розпочинаємо, школу ми будуємо, ми рухаємось чітко вперед. Люди повинні побачити, що ми чітко йдемо до тої цілі, яку ми собі поставили – цей полігон має бути закритий».

Що буде з інфільтратом, гудроновими озерами, дегазацією, рекультивацією? А головне: де і через скільки часу з’явиться новий полігон та сміттєпереробний завод?

«Наша амбіція – збудувати найсучасніший завод в Україні. Нічого побідного в Україні нема. 99% сміття в Україні захоронюють, ніхто його не сортує належно. Ми хочемо показати на прикладі Львова, як це треба зробити».

І, схоже, Андрію Івановичу вдасться показати справжнє лице ЙОГО Львова. Вже зараз місто асоціюється з цинічною, злочинною безгосподарністю Садового поза історичним, туристичним ареалом міста, що і вилилось у трагедію на звалищі.

Також саме проблема зі сміттям відкрила до того таємні багатомільйонні запаси мерії, які зараз тупо зариваються у сміття та його перевезення за тисячі кілометрів. А могли б успішно бути вкладеними хоча б у сміттєсортувальний, а при залученні інвесторів, яких, як відомо, не бракувало, у сміттєпереробний завод. А також у поступове дотаційне, а не шокове підняття цін на вивезення сміття для населення, яким так звикли лякати адепти Садового.

 

І тоді Садовий міг би нарікати не на політичну змову і «сталінські репресії» проти себе та рідної партії, а щиро, не в умовному часі, говорити: «Ми збудували найсучасніший завод в Україні. Нічого побідного досі не було. Ми хочемо показати на прикладі Львова, як це треба зробити»! Взяти і зробити!

Аналітична група ІА ZIK

Джерело: zik.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top