У Буській пожежній частині врочисто освятили новий сучасний пожежний автомобіль

У Буській пожежній частині врочисто освятили новий сучасний пожежний автомобіль

Сьогодні, 3 лютого, у ДПРЧ-14 міста Буська відбуся чин освячення нового пожежного автомобіля та новозбудованого гаражу-боксу для цієї спецтехніки. Участь в урочистостях взяли душпастирі двох церковних громад міста о.Петро Салабай та о.Михайло Смачило, начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області полковник служби цивільного захисту Юрій Кагітін, екс-голова Буської РДА та райради Олег Коваль та Богдан Глова, керівник фінансового управління Буської міської ради Михайло Постолюк, заступник голови Буської РДА Богдан Гринишин, колишній керівник частини Юрій Мурин, особовий склад ДПРч-14 міста Буська під керівництвом Андрія Полішка та його заступника Романа Іваськіва, місцеві журналісти.

Розпочався захід спільним виконанням Державного Гімну України, згодом ведуча врочистості Люба Огороднік провела історичний екскурс в минуле пожежної частини. У своєму виступі начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін подякував усім гілкам влади, які долучилися до цієї доброї справи, а також присвоїв чергові звання двом службовцям-рятівникам: Шпирці Назарію Васильовичу – звання капітана, Смазі Володимиру Ігоровичу – звання майора. Свої слова підтримки буським рятівникам висловили також ексголова Буської РДА Олег Коваль та його заступник Богдан Гринишин. Із словами подяки за підтримку та розуміння виступив керівник Буського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області Андрій Полішко.Після виступів крівництва області та громади відбувся чин освячення спецавтомобіля та гаражу-боксу. Колишній керівник Юрій Мурин подарував колективу пожежної частини ікону Святого Юрія Змієборця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про новий пожежний

Загалом новий пожежний автомобіль на базі шасі «МАЗ» обладнаний: тепловізором, електричним генератором, пожежними рукавами, мотопомпою, потужними водяними насосами, компресорами для підкачки шин та пневматичних подушок. У комплекті також – електрична підстанція й башта освітлення. За її допомогою можна освітити місце надзвичайної події. Також у комплекті – бензопила, дискоріз та порошкові вогнегасники. Автомобіль оснащений передньою лебідкою, що дає змогу під час ДТП витягувати автівки.

Історична довідка

Історія сучасної структури пожежної частини сягає аж у 1937 рік. Саме тоді у м.Буську було засновано пожежну команду і розпочато будівництво пожежної частини, яке продовжувалося до 1939 року. З перших днів заснування на озброєнні частини було поставлено два кінно-бочкових ходи, які складалися з ручного насосу і бочки з водою та команди із 38 чоловік. В період з 39 по 40 роки після возз’ єднання Західно – українських земель, будівництво частини було завершено – добудовано пожежну вишку. З 1941-1944 рр. , під час окупації фашистської Німеччини, пожежна частина продовжувала виконувати свої функції, в цей же час пожежна техніка частини поповнилася мотопомпою МП -100. У 1945 до наявних засобів пожежогасіння додався ГаЗ – МН. У 1956 році в частині було замінено 2 кінно-бочкових ходи на автомобіль ГАЗ-51. У цей же час, особовий склад частини було скорочено з 4-ох, до 3-ох караулів по 3 чоловіки. У 1962 році автомобіль ГАЗ-МН було замінено на ГАЗ-63 і в цей же час частину знову переведено на 4-ох змінну службу. Лише у 1977 році автомобіль ГАЗ-51було замінено на ЗІЛ – 131 підвищеної проходи мості і в 1982 році ГАЗ -63 замінено на ЗІЛ – 130. Особовий склад частини у 1987 році поповнився 4-мо диспетчерами-радіотелефоністами. У 1989 році було розпочато будівництво добудови підрозділу. У 1999 році було проведено воєнізацію частини. Молодший начальницький склад прийняв присягу на вірність народу України. У 2003 році силами особового складу на території підрозділу було збудовано навчальну вежу. У 2005 році відбулося реформування 22-ої Самостійної державної пожежної частини м.Буська у Буський районний відділ Головного управління МНС України у Львівській області. У 2010 році  в Буський РВ головного управління МНС України у Львівській області надійшла пожежна автоцистерна АЦ-40. У 2012 році відбулося реформування Буського районного відділу Головного управління МНС України у Львівській області у 14 Державну пожежно-рятувальну частину.

2020 рік: однією з умов отримання сучасної пожежної автівки від держави було облаштування гаражу. Для побудови сучасного боксу  виділили 350 тис.грн з районного бюджету, а загальна сума на облаштування цієї будівлі становила близько 700 тис.грн. Чималу лепту в будівництво гаражу внесли службовці цієї пожежної частини. До спільної справи долучилися як районна рада, так і інші сільради Буського району.

На сьогодні у Буській пожежній частині, у склад якої входить і Олеський підрозділ, працює 43 вогнеборці.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top