У Буській та Красненській громадах відбувся 5-й патріотичний велопробіг

У Буській та Красненській громадах відбувся 5-й патріотичний велопробіг

11 вересня, п’ятий рік поспіль участь у велопробігу до Дня фізичної культури та спорту України та в пам’ять про головнокомандувача УПА Василя Кука взяли мешканці Буської та Красненської громад, серед них: представники влади, депутати, діти, люди пенсійного віку.
 Привітав учасників велопробігу Буський міський голова Ростислав Сліпець.
“Вітаю усіх Вас з Днем фізичної культури спорту, адже це не лише свято професійних спортовців, але й усіх, хто займається фізичною культурою, прагне бути здоровим, веде активний спосіб життя. Дякую всім, хто прибув сьогодні, незважаючи на дощову погоду, аби взяти участь у велопробігу та вшануванні нашого земляка з Красного – Останнього головнокомандувача УПА Василя Степановича Кука», – зазначив міський голова.
 Після старту велосипедисти у супроводі поліцейських та карети швидкої допомоги здолали шлях з Буська до Красного, де відбулася панахида біля могили головнокомандувача та патріотичне віче.

 Панахиду провели місцеві душпастирі – отці Степан Жукровський та Юрій Толочний.

Звертаючись до громади, селищний голова Роман Фурда відзначив роль Василя Кука у становленні Української держави та Української Повстанської Армії і наголосив:
“Василь Кук мав що сказати своїм співрозмовникам і вмів чудово це робити. Тому його слухали студенти і професори, військові і політики, економісти і психологи. Для кожного він був своїм. Кук протягом усього життя із власного набутого чи з чужого вивченого досвіду відбирав найважливіше. Він передав нам свою мудрість і тепер настав наш час показати як ми її засвоїли”.
Також звернулися до громади: голова політичної партії «Народний рух України» Андрій Корнат та голова Спілки політичних в’язнів і репресованих, депутат Буської міської ради Сергій Бондаренко, з ініціативи якого о цій порі щорічно проводиться велопробіг.
Душевні патріотичні пісні лунали від дуету “Красняночки” у складі Оксани Приставської та Олени Сілковської, а також Христини Вовчанської та ведучих заходу Оксани Кушинської та Уляни Прокопюк.
Власний вірш про Василя Кука зачитала поетеса Валентина Лотоцька.
Національною та державною символікою учасників акції забезпечила Буська міська рада, патріотичні футболки з портретом Василя Кука виготовила Красненська селищна рада.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top