У рік Маркіяна Шашкевича відновлять 110-літній хрест на Білій Горі

У рік Маркіяна Шашкевича відновлять 110-літній хрест на Білій Горі

Вчора на сесії Львівської обласної ради депутати проголосували за те, щоб 2021 рік визнати роком Маркіяна Шашкевича.
І саме цьогоріч із обласного бюджету, на пропозицію голови комісії Івана Щурка, мають профінансувати реставраційні роботи пам’ятного хреста поету та священику. Також йдеться про виготовлення проектно-кошторисної документації для робіт на пам’ятці.
“Тішить, що ідею реставрації хреста Шашкевича також давно обговорює депутатський корпус Золочівської районної ради та місцеві громадські активісти. Отже, є ініціатива і є розуміння важливості пам’ятки на місці”, – каже голова комісії Іван Щурко.
 Хрест на Білій Горі біля села Підлисся у Золочівському районі є яскравим зразком українського архітектурного модерну. А його автором став знаний львівський архітектор початку ХХ століття Олександр Лушпинський.
  Монумент споруджено 1911 року – до століття з дня народження провідного члена «Руської трійці», священика УГКЦ о. Маркіяна Шашкевича, який народився у Підлиссі. Затишна садиба священичої родини Шашкевичів збереглася донині; в ній відкрито меморіальний музей.
Фахова реставрація хреста стане одним із важливих заходів відзначення року Шашкевича.
Наразі ця пропозиція внесена у проєкт переліку заходів програми збереження культурної спадщини на 2021 рік. Нагадаємо, саму програму сесія має затвердити 18 лютого, а перелік заходів – вже у березні.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top