У селищі Красне  вшанували пам’ять летунів Української Галицької Армії

У селищі Красне  вшанували пам’ять летунів Української Галицької Армії

5 лютого у селищі Красне біля могили Борцям за волю України відбувся поминальний захід з нагоди 102-річниці трагічної загибелі  авіаційної старшини летунського відділу Української Галицької Армії.
Панахиду провели настоятелі місцевих храмів – о.Володимир Целень та о.Юрій Толочний.
Участь у вшануванні пам’яті українських летунів взяли Красненський селищний голова Роман Фурда, його заступник Андрій Лащук, секретар селищної ради Світлана Дідух, депутат селищної ради Степан Миляновський, ексголова Буської районної ради Богдан Глова, ексголова селищної ради Микола Чучман , голова організації політв’язнів та репресованих Сергій Бондаренко, учасники спілки бойових дій в АТО «Побратими України» та волонтери.
Голова Красненської громади Роман Фурда, виступаючи перед учасниками заходу, пригадав історичні події, які відбувались на території Красного у 1919 році. Саме тут базувався летунський полк армії ЗУНР, а 5 лютого 1919р від розриву бомби під час навчання загинув цвіт летунства армії ЗУНРу: полковник Борис Губар; поручники: Орест Гумецький; Олекса Басин; Василь Томенко; Іван Лупул; Хорунжі: Хазбулат Кануков; Михайло Нестор; Осип Швець. Усіх, окрім поручників Томенка та Лупула поховали у Красному .
  В пам’ять про захисників України запалили лампадки та поклали квіти до могили. Квіти від громади та учасників АТО цього дня лягли також до підніжжя пам’ятника Героям українського неба, який встановлено у Красному.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top