11 вересня у Красному вшанували світлу пам’ять головнокомандувача УПА Василя Кука

11 вересня у Красному вшанували світлу пам’ять головнокомандувача УПА Василя Кука

11 вересня, виповнилося 9 років з часу, коли поховали з почестями на 95-му році життя головнокомандувача Української Повстанської Армії Василя Степановича Кука.
Свій останній спочинок невтомний борець знайшов у рідному селищі Красне, куди за його заповітом тіло перевезли після смерті та віддали рідній землі поряд з братською могилою січових стрільців.
Близько тисячі людей прибули недільної днини до могили Василя Кука, аби вклонитися світлій пам’яті цього відомого провідника націоналістичного підпілля. Серед них: голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Буської РДА Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, племінниця Василя Кука п.Ольга Приступа, депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, представники ветеранських організацій ОУН та УПА, Спілки офіцерів України, пластуни, воїни АТО, громадськість з усіх куточків району та області.

Розпочалися вшанування пам’яті щирою молитвою та панахидою, яку провели священики різних релігійних конфесій, покладанням квітів до могили генерал-хорунжого від обласної та районної влади, громадських молодіжних і ветеранських організацій, окремих громадян, спільним виконанням усіма присутніми Державного Гімну України.
Звертаючись до громади, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка відзначив роль Василя Кука у становленні Української держави та Української Повстанської Армії. «Красненська земля, яка породила видатного командира УПА Василя Кука, дала йому багато сили, аби він міг протягом усього свого життя нести прапор свободи. Сьогодні, на 25-му році незалежності, ми можемо з впевненістю сказати: якщо б не боротьба УПА, то не було б шестидесятників, відновлення у 1991 році незалежності нашої країни. Повстанці передали прапор державності зараз українській армії, її воїнам, які платять своєю кров’ю, життям, захищаючи нас та Україну», – зазначив Олег Синютка.

За пропозицією очільника області усі присутні вшанували хвилиною мовчання українських Героїв, які полягли протягом століть у боротьбі за волю та незалежність нашої держави.

З промовами до учасників вшанувань звернулися також: голова Буської районної ради Богдан Глова, очільник селища Красне Микола Чучман, заступник голови Спілки офіцерів України, генерал-лейтенант Євген Лупаков, голова Білоцерківського Братства ОУН-УПА Анатолій Ткач, голова Буського Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош, пластун Станиці Красне НСОУ Олексій Воробйов.

Після виступів захід продовжили духовні та патріотичні пісні, які виконали церковні хори селища Красне і чоловічий хор Червоноградської станиці Всеукраїнського Братства вояків УПА «Нескорені».

Вела акцію методист РНД Любов Огороднік.
Кожен бажаючий цього дня також мав нагоду побувати у місцевому краєзнавчому музеї, частина експозицій якого присвячена звитяжній боротьбі УПА та Василю Куку, зробити фото на згадку в колі ветеранів.

Інформаційні матеріали Буської РДА/світлини Буського Радіо

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top