18 травня у Буську пройде мистецька акція “Ніч у музеї”

18 травня у Буську пройде мистецька акція “Ніч у музеї”

Бущина – воістину історичний, духовно-багатий край14

Багатий своїми прекрасними, талановитими, працьовитими, жертовними людьми. Через призму бачення культури багата вона і на музейну справу. Музеїв у нас – 13.
Один, музей отця Маркіяна Шашкевича в с. Новосілки має високе звання «Народний». 9 музеїв – пришкільні. Ці музеї багаті скарбами вітцівського краю, тому не одна експозиція обласного музею може позаздрити їм. На особливу увагу заслуговують музеї сіл Топорів та Тур’я, Соколівки та Олеська. Винятково сучасний, цілісний музей Буської гімназії.
Краєзнавчий музей смт Красне, мабуть, найбільш відвідуваний, бо розташований у привабливому, цікавому місці у сусідстві з бібліотекою та пантеоном слави українських Героїв.
Маємо один приватний музей – родини Грушицьких, який розвивається, розширюється і набуває нових креативних обрисів. До речі, приклад цієї родини варто було б наслідувати, бо знаємо багатьох краєзнавців, яким це до снаги. Старожитності та інші цікаві артефакти повинні бути доступні широкому загалу.
13Буському краєзнавчому музею цьогоріч виповниться три роки. Але зроблено у ньому стільки, що роботи вистачило б на десятиліття. До речі, усім, хто має бажання відвідати музей, а знаходиться десь далеко, радимо відвідати сторінку музею в соціальній мережі “Фейсбук”.
У Буському музеї чимало цінних експонатів: особисті речі художниці-графіка Софії Караффи-Корбут та солістки Метрополітен та Маямі Опера Іванки Мигаль, посмертна маска музейника, філолога Іларіона Свєнціцького.
У підвальних приміщеннях старої Шомпетерівки є експонати ІІ-ІІІ тис. до н.е., а інсталяція “Майдан-АТО” – чи не єдина в Україні.
На часі відкриття кімнати музею Софії Караффи-Корбут у с.Куткір. Уже відремонтоване приміщення, замовлено нові меблі, дозбируються експонати.
18 травня – Міжнародний день музеїв. Тож запрошуємо бущан бути небайдужими до своєї історії та мистецтва, налаштуватись духовно та патріотично, відвідавши експозиції наших музеїв.
А у Буському краєзнавчому музеї 18 травня відбудеться традиційна акція «Ніч у музеї». Тож будемо раді кожному відвідувачу.

Людмила Ціхоцька, керівник відділу
культури та туризму Буської РДА

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top