4 грудня у Сторонибабах відзначили 125 – річчя церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці

У Сторонибабах відзначили 125-ліття церквиIMG_4785

На урочистість у Сторонибаби завітав Владика Михаїл Колтун. Його щиро вітали жителі села та гості свята, які зібрались у цей день чисельною громадою.

Цікаву тематичну інсценівку з нагоди свята Введенння в храм Пресвятої Богородиці приготували місцеві діти разои із своїми наставниками.IMG_4753

Жителька Сторонибаб, педагог Марія Ганець під час святкування урочистості розповіла усім присутнім гостям коротку історію 125-літньої церкви, опираючись на записи церковних книг. Деякі цікаві факти із історії храму:

Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці у селі Сторонибаби побудована у 1890 році за кошти меценатів Казимира та Марії Обертинських. Споруджена церква із цегли і каменю у вигляді хреста, три купольна. Церковний розпис зроблений у 1899році невідомим художником. В храмі є два бічні престоли, з посвятою святому отцю Миколаю та Введення в храм Пречистої Діви Марії.

Першим священиком був о.Карп Вінтоняк, який обслуговував парафію до 1912 року. З 1912 по 1921рік парафією опікувались о.Григорій Амчук, о.Василь Гецько, о.Євген Чубатий. З 1921 по 1939 роки правив о.Вільгельм Белкот. З 1939 по 1941 рік о.Іван Палій. В 1942 році на парфію приступив о.Володимир Ваньо. IMG_4767У 1946 році з приходом радянської влади отця Володимири змусили перейти в лоно церкви Московського патріархату і церква завдяки цьому  залишилась діючою. Обслуговував парафію о.Володимир до 1960 року. Його наступниками були отці Володимир Ступінський,о.Іван Качмар. З виходом із підпілля Української  греко-католицької церкви у 1989 році громада села Сторонибаби реєструє греко-католицьку церкву і її наставником стає о.Михайло Гуньовський, який перебуває тут до 1993року.IMG_4748

 

У 1993 році парафію ввірено ново висвяченому священику о. Олегу Макару, який до цього часу, уже 23 роки опікується парафією.

Після такого урочистого вступу відбулася Архиєрейська  Божественна  Літургія, яку очолив Владика Михаїл Колтун.

IMG_4786Настоятель храму о.Олег Макар у своєму зверненні до громади подякував усім, хто долучився до цього величного свята у Сторонибабах.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top