7 серпня відбудеться традиційна проща на Підлиську гору

7 серпня відбудеться традиційна проща на Підлиську горуadherents-ukrainian-3

Перша неділя серпня є днем вшанування будителя і світоча Галичини о. Маркіяна Шашкевича. Нагадаємо, що у свій час , з нагоди 100-літніх уродин Маркіяна Шашкевича на Білій горі, поблизу с. Підлисся, встановлено на його честь високий  пам’ятний хрест.
Довгожителі Надбужжя розповідають, що щороку після відкриття цього пам’ятника люди пішою ходою, фірами добиралися на гору, щоб бути на прощі, вклонитися Шашкевичу.
Жителі навколишніх сіл пам’ятають  той час, коли до Маркіянового Хреста на Білій горі неможливо було доступити через кордони міліції. Коли Україна стала незалежною, святкування на честь будителя Галичини відновили.

bila-gora

Цієї неділі, на Білій горі біля с. Підлисся, Золочівського району, відбудеться Архієрейська Літургія та літературно-мистецький захід “Світло Маркіяна”. Надбужанці традиційно щороку беруть участь у паломництві на Маркіянову Гору.

До вашої уваги програма святкування:

12:00 – Архієрейська Свята Літургія, яку очолить Преосвященний Владика Кир Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архієпархії УГКЦ.

14:00 – урочиста Академія з нагоди 205 річниці від дня народження о. Маркіяна Шашкевича.

Для тих, хто бажає взяти участь у прощі на Білу гору с. Підлисся з нагоди вшанування пам’яті Маркіяна Шашкевича 7 серпня 2016 року буде організовано доїзд автобусом, транспорт відправлятиметься з подвір’я Буського районного адмінбудинку о 10:00.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top