В Олеській школі відбувся круглий стіл: «Українська Гельсінська Група: 40 років з часу створення»

В Олеській школі відбувся круглий стіл: «Українська Гельсінська Група: 40 років з часу створення»

b59c5783edd8

 

87919a5a1564

Під час проведення круглого столу, присвяченого сорокаріччю з часу створення Української Гельсінської Групи (УГГ), було розглянуто діяльність цієї організації. Учні 11 класу Олеської ЗОШ І-ІІІ ступенів разом з учителем історії Тупицею Б.А. обговорили причини і передумови виникнення УГГ, характер її діяльності, репресії радянської влади щодо дисидентів.
До цієї Групи входили представники української інтелігенції: М. Руденко (голова), Л. Лук’яненко, М. Маринович, І. Кандиба, П. Григоренко, В. Чорновіл та ін. Вони поширювали “самвидавчу” літературу, вимагали від радянської влади дотримання прав людини та передавали інформацію про їх порушення за кордон.
Діяльність УГГ має вагоме значення для українського національного руху. Дисиденти донесли правду про становище власного народу до міжнародної спільноти. Організація стала основою створеної у 1988 р. Української Гельсінкської Спілки.
Подібні заходи відіграють важливу роль у національно-патріотичному вихованні учнів. Дуже важливо, щоб сучасна молодь не тільки знала та пам’ятала ці імена, а й у майбутньому вміла відстояти своє право на людську гідність і була достойною громадянства своєї держави.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top