Безпека передусім! У Буському відділенні поліції провели інструктаж перед початком відкриття полювання

Безпека передусім! У Буському відділенні поліції провели інструктаж перед початком відкриття полювання на пернату дичинуDSCN9253

Сьогодні у актовій залі Буського відділення Кам’янка-Бузького відділу поліції відбувся інструктаж з питань техніки безпеки при поводжені з мисливською вогнепальною для представників 5-ти мисливських господарств нашого району. Інформаційно-розяснювальну роботу для мисливців провели: старший інспектор дозвільної системи Буського відділення поліції Іван Дмитраш, районний мисливствознавець Володимир Хомич та керівник патрульної поліції району Святослав Бунь.

Пам’ятка мисливцю

DSCN9254Заборонено полювання  без належного на те дозволу, в заборонених для цього місцях (територіях природо-заповідного фонду), в межах населених пунктів (на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель, де можливе перебування людей), у заборонений час (у недозволені для полювання строки, у темний період доби – пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу), на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше 5 мм, полювання з мисливськими собаками без наявності на них паспортів, без   зазначення в контрольних картках та відстрільних карках П.І.П. мисливця, місця проведення полювання та відмітки мисливцем про вихід на полювання.

Порушення законодавства «Про мисливське господарство та полювання» кваліфікується як незаконне полювання і особи, винні у незаконному полюванні – несуть відповідальність згідно законів України.

Правила поводження з мисливською вогнепальною зброєю на полюванні

3.1. Умовою безпечного користування мисливською зброєю є чітке виконання правил користування нею та суворе дотримання правил безпеки поводження зі зброєю всіма мисливцями під час полювання.

3.2. Мисливська зброя є предметом підвищеної небезпеки. Власник відповідає за її технічний стан.

3.3. Забороняється:

3.3.1. Направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона не заряджена.

3.3.2. Передавати зброю іншим особам, попередньо не розрядивши.

3.4. Не допускається виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю.

3.5. При заряджанні і розряджанні зброї її ствол повинен бути направлений вгору або в землю.

3.6. Під час долання перешкод (канав, струмків, огороджень тощо) зброю потрібно розрядити.

3.7. Полювання проводиться лише в умовах повної видимості (повністю розвидниться, розсіється туман, припиниться сильний дощ чи снігопад).

3.8. Забороняється стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі.

3.9. Рушницю з внутрішніми курками заборонено тримати з відкритим запобіжником.

3.10. Стрільбу мисливець має вести із особливою обережністю і попередньо переконавшись у тому, що в напрямку пострілу немає людей чи домашніх тварин.

3.11. Під час стрільби при осічці мисливець не повинен відкривати рушницю раніше ніж через сім-вісім секунд.

3.12. У випадку падіння зброї потрібно негайно розрядити її і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети.

3.13. Після пострілу треба перевірити, чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів.

3.14. У разі якщо патрон не входить в патронник стволів, категорично заборонено його туди втискати, треба обережно вийняти і замінити іншим.

3.15. У випадку, якщо при відкриванні рушниці головка гільзи проскочить повз екстрактор, необхідно вилучити патрон за допомогою шомпола.

3.16. Не допускається стрільба одночасно з двох стволів двоствольної зброї.

3.17. При наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору мисливців тощо на відстані до 200 метрів мисливець зобов’язаний розрядити рушницю.

3.18. Під час відпочинку зброю необхідно в незарядженому стані підвішувати або класти на надійну опору.

3.19. Особливої обережності мисливці повинні дотримуватися при стрільбі з човна, враховуючи при цьому такі вимоги:

3.19.1. Стрільці в човні повинні сидіти спиною до спини, не дозволяється стріляти поверх голів людей, що перебувають в човні.

3.19.2. При зміні веслярів і стрільців, а також при переході мисливців у човні вся зброя повинна бути попередньо розряджена. Перехід здійснюється без зброї, і коли він закінчується, мисливцю передається розряджена зброя.

3.19.3. Стрільба з човна веслярами категорично забороняється.

3.20. При переміщеннях на всіх видах транспорту зброя повинна бути в розібраному вигляді в чохлі. Тільки при коротких переїздах всередині угідь при зміні місця проведення полювання, при переміщенні в човні по воді під час полювання, а також при прямуванні до шалашів і засідок дозволяється тримати рушницю зібраною, але обов’язково розрядженою і направленою стволами вгору або в сторону, протилежну від людей, які перебувають поряд.

3.21. Забороняється стрільба з автомототранспортного засобу незалежно від того, знаходиться він в русі чи ні.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top