До 75-річчя від дня народження Романа Лубківського у центральній районній бібліотеці відбувся флешмоб
До 75-річчя від дня народження Романа Лубківського — поета, перекладача, державного та громадського діяча, у центральній районній бібліотеці ім.Івана Котляревського відбувся флешмоб, присвячений творчості письменника.
Довідково. Роман Лубківський народився 10 серпня 1941 року на Тернопільщині. Після закінчення Львівського державного університету ім. І. Франка, працював редактором у видавництві «Каменяр», згодом — заступником головного редактора журналу «Жовтень» («Дзвін»). Протягом 1980—1992 рр. очолював Львівську організацію Спілки письменників України, член виконавчої ради українського відділення ПЕН-клубу, делегат Установчого з’їзду Руху. Роман Лубківський також був обраний народним депутатом України першого демократичного скликання і по сьогоднішній день проводить велику громадську роботу, за що відзначений численними урядовими нагородами. Письменник є також лауреатом багатьох літературних премій та відзнак.
Роман Лубківський почав друкувати вірші від 1958 р. Перша збірка поезій «Зачудовані олені» вийшла друком 1965 року у львівському видавництві «Каменяр». До уваги читачів також численні збірки письменника : «Рамена»(1969), «Смолоскипи: поезії» (1975), «Звіздар» (1977), «Серпневе яблуко : Поезії».( 1989), «Лелече віче: поема» (1990), «Погляд вічності: поезії.» (1990)»), « Камінне жниво: поезії» (2001), «Балканський Христос : поезії.»(2001), „Сто і одна строфа. Сучасні катрени: поезії» (2003), «Янгол у снігах. Нові поезії» (2005), «Громове дерево. Вибрані твори”(2006), «Квітень у серпні» (2006), «Сповідь ; Молитва ; Присяга : літературний портрет Дмитра Павличка» (2004) . Цікавий матеріал зібраний у книжці про Святослава Гординського «На переломі епох : літературознавчі статті, огляди, есеї, рецензії, спогади, листи» (2004), яку упорядкував Роман Лубківський.
Численними на виставці є переклади письменника та публікації в літературних часописах, рецензії.
Окремий розділ — наукові розвідки про творчість та життєвий шлях Романа Лубківського. Серед них — бібліографічні покажчики, в яких зібрано усі друковані праці автора та література про письменника. Це покажчик, який вийшов друком 1991 року у Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника (укладачі О. І. Хміль та Р. Б. Чопик) та бібліографічний нарис «Роман Лубківський: у новому часі та просторі», виданий 2004 року у львівському видавництві «Ліга-Прес», упорядник видання – Маргарита Кривенко. Покажчик охоплює період від 1991 до 2004 року та містить вичерпну бібліографічну інформацію не тільки про основні етапи літературно-критичної діяльності відомого українського поета, але й про його велику громадсько-політичну діяльність.
Comments