До 75-річчя від дня народження Романа Лубківського у центральній районній бібліотеці відбувся флешмоб

 До 75-річчя від дня народження Романа Лубківського — поета, перекладача, державного та громадського діяча, у центральній районній бібліотеці ім.Івана Котляревського відбувся флешмоб, присвячений творчості письменника.

3634d76ad2aa
Довідково. Роман Лубківський народився 10 серпня 1941 року на Тернопільщині. Після закінчення Львівського державного університету ім. І. Франка, працював редактором у видавництві «Каменяр», згодом — заступником головного редактора журналу «Жовтень» («Дзвін»). Протягом 1980—1992 рр. очолював Львівську організацію Спілки письменників України, член виконавчої ради українського відділення ПЕН-клубу, делегат Установчого з’їзду Руху. Роман Лубківський також був обраний народним депутатом України першого демократичного скликання і по сьогоднішній день проводить велику громадську роботу, за що відзначений численними урядовими нагородами. Письменник є також лауреатом багатьох літературних премій та відзнак.
Роман Лубківський почав друкувати вірші від 1958 р. Перша збірка поезій «Зачудовані олені» вийшла друком 1965 року у львівському видавництві «Каменяр». До уваги читачів також численні збірки письменника : «Рамена»(1969), «Смолоскипи: поезії» (1975), «Звіздар» (1977), «Серпневе яблуко : Поезії».( 1989), «Лелече віче: поема» (1990), «Погляд вічності: поезії.» (1990)»), « Камінне жниво: поезії» (2001), «Балканський Христос : поезії.»(2001), „Сто і одна строфа. Сучасні катрени: поезії» (2003), «Янгол у снігах. Нові поезії» (2005), «Громове дерево. Вибрані твори”(2006), «Квітень у серпні» (2006), «Сповідь ; Молитва ; Присяга : літературний портрет Дмитра Павличка» (2004) . Цікавий матеріал зібраний у книжці про Святослава Гординського «На переломі епох : літературознавчі статті, огляди, есеї, рецензії, спогади, листи» (2004), яку упорядкував Роман Лубківський.

98419e57db40
Численними на виставці є переклади письменника та публікації в літературних часописах, рецензії.
Окремий розділ — наукові розвідки про творчість та життєвий шлях Романа Лубківського. Серед них — бібліографічні покажчики, в яких зібрано усі друковані праці автора та література про письменника. Це покажчик, який вийшов друком 1991 року у Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника (укладачі О. І. Хміль та Р. Б. Чопик) та бібліографічний нарис «Роман Лубківський: у новому часі та просторі», виданий 2004 року у львівському видавництві «Ліга-Прес», упорядник видання – Маргарита Кривенко. Покажчик охоплює період від 1991 до 2004 року та містить вичерпну бібліографічну інформацію не тільки про основні етапи літературно-критичної діяльності відомого українського поета, але й про його велику громадсько-політичну діяльність.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top