Енергетичний зашморг для районних підприємців посилюється

Енергетичний зашморг для районних підприємців посилюється. Не платите аванс за місяць – заплатите за два!55e53cecda970

У своїх попередніх статтях Буське радіо вже писало про те, як депутати Буської районної ради стали на захист підприємців Надбужжя у боротьбі з ПАТ «Львівобленерго» . Підприємці скаржаться, що витрати на електроенергію через її постійне здорожчання стають надто високими, а умови отримання послуг з енергозабезпечення залишаються безальтернативними, тому що нав’язані приватними компаніями-монополістами.
Споживачі змушені підписувати угоди з енергопостачальником, оскільки їх поставлено перед вибором: або погоджуватися на умови монополіста, або залишитися без енергоносіїв.На початку травня районна рада напрацювала та скерувала низку звернень: Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу ядерної політики та ядерної безпеки, Кабінету Міністрів України, Антимонопольному комітету України, Генеральній прокуратурі України .

Депутати Верховної ради України підтримали своїх колег з Буського району

Відповіді на звернення не забарилися. У Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу відповіли, що питання актуальне і для його вирішення потрібно вносити зміни у законодавство. На сьогодні, тривають напрацювання проекту закону про “Ринок електричної енергії України” та низки законодавчих ініціатив щодо вдосконалення правових відносин між споживачем та постачальниками електроенергії.

У НКРЕ відповіли, що звернення депутатів Буської райради загрожує енергетичній безпеці держави!

12 травня, під час чергового засідання сесії голова Буської райради Богдан Глова зачитав відповідь на зазначене звернення НКРЕ.

Прийняття пропозицій Буської РР щодо внесення змін до правил користування електричною енергією в частині скасування лімітування та попередньої оплати юридичним та фізичним особам підприємцям призведе до невиконання вимог чинного законодавства України та не забезпечить цілей державного регулювання щодо енергетичної безпеки держави. Іншими словами – звернення Буської районної ради є загрозою енергетичній безпеці держави…

Не хочете платити за місяць – платіть за два!

Сьогодні маємо продовження протистояння районних депутатів проти енерго-монополіста. Цими днями дописувачі Буського радіо повідомили, що цього місяця підприємці нашого району отримали “цікаві” рахунки за електроенергію. Підприємців змушують внести передоплату за ще не використану електроенергію за 2 місяці наперед і суми , зазначені у рахунках, космічні!

У пошуках захисту та роз’яснень підприємці звернулися із заявою до Буської районної ради. Голова райради Богдан Глова на основі такого звернення скерував листи: голові ВРУ, голові НКРЕ, премєр-міністру України, голові ПАТ”Львівобленерго” щодо роз’ясненя питання законності подібної вимоги передоплати за  електроенергію для підприємців.

Районні енергетики відмовились прокоментувати ситуацію, посилаючись на обласне керівництво

За коментарем щодо незрозумілих рахунків за електроенергію ми звернулися до Буського РЕМу, але там повідомили, що нічого роз’яснювати не будуть. “Наше обласне керівництво у своєму листі-відповіді голові Буської РР вже все роз’яснило”.

Нам вдалося отримати копію такого листа, наскільки тут вичерпна відповідь, судіть самі, подаємо в оригіналі:

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО  «ЛЬВІВОБЛЕНЕРГО»

Голові

Буської районної ради

п. Б. Глові

                 80500, м. Буськ,  вул. Львівська, 2

На Ваш запит від 16.06.2016 р. №03/03-260/1 щодо попередньої оплати за електроенергію повідомляємо наступне.

У зв’язку з набранням чинності Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 29.10.2015 року № 2684 «Про затвердження Змін до Правил користування електричною енергією»,  пункт 6.6 ПКЕЕ викладено в редакції:

«6.6. Оплата електричної енергії, яка відпускається споживачу, здійснюється споживачем у формі попередньої оплати у розмірі вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на відповідний розрахунковий або плановий період.»

Відповідно до п. 1.2  ПКЕЕ:

64 попередня оплата – оплата до початку розрахункового або планового періоду повної вартості прогнозованого обсягу споживання електричної енергії у найближчому наступному періоді;

74 розрахунковий період – період часу, зазначений у договорі, за який визначається обсяг спожитої та/або переданої електричної енергії, величина потужності та здійснюються відповідні розрахунки.

У п. 2 Додатку №2 від 17.05.2016 р.  до Договору про постачання електричної енергії №07015 від 20.07.2009 р. зазначено, що розрахунковим періодом вважається період з 13 числа попереднього місяця до 12 числа поточного місяця (включно) та прирівнюється до календарного.

Таким чином, 13.06.2016 р. починається розрахунковий період липня 2016 р. і станом на 13 червня відповідно до умов договору (п. 4 Додатку №2) споживач не пізніше останнього робочого дня, який передує початку наступного розрахункового періоду, здійснює попередню оплату повної вартості прогнозованого (очікуваного) обсягу споживання активної електричної енергії у найближчому наступному розрахунковому періоді.

Тобто, станом на 13 червня (початок розрахункового періоду липня) прогнозований обсяг споживання електроенергії у липні 4 500 кВт.год на суму 9 097,92 грн. мав бути оплачений (кредит станом на 13.06.2016 відповідно до рахунка 1 045,25 грн., недоплата за липень 9 097,92 грн.– 1 045,25 грн. =8 052,67 грн.).

Доданий рахунок на передоплату – це не є передоплата на 2 місяці наперед, це рахунок на передоплату за серпень, який споживач має оплатити до 13.07.2016 р. (початок розрахункового періоду серпня) і недоплата за прогнозований обсяг споживання за липень, яка на момент вручення рахунку на передоплату вже мала бути сплачена.

При сплаті недоплати за липень, рахунку на передоплату за серпень у вказаний термін та в повному обсязі, у рахунку на передоплату за вересень сума ВСЬОГО ДО ОПЛАТИ буде відповідати прогнозованому обсягу споживання за вересень. Тобто, споживач протягом одного розрахункового періоду не пізніше останнього робочого дня, який передує початку наступного розрахункового періоду, здійснює попередню оплату повної вартості прогнозованого (очікуваного) обсягу споживання активної електричної енергії у найближчому наступному розрахунковому періоді.

Директор з електропостачання                                                 К. Ющак

Досі залишається загадкою, навіщо впроваджувати такі жорсткі нововведення в умовах кризи для й без того зубожілого малого бізнесу…

Зазначимо, що дане питання винесено на розгляд чергової сесії Буської районної ради, яка відбудеться 5 липня.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top