Кізлів. 150 –річчя чудової дерев’яної церкви святого Архистратига Михаїла виповнюється в червні.

Кізлів. 150 –річчя чудової дерев’яної церкви святого Архистратига Михаїла виповнюється в червні

00071549_n1

Ошатна давня святиня стоїть на горбочку над селом недалеко від траси Київ-Чоп. ЇЇ добре видно усім подорожнім:  ясні  і легкі хрести на трьох світлих  банях благословлять небо і землю впродовж віків.

Збудований храм  у далекому 1866 році  майстром Іваном Васеньком з Кам’янки Бузької.

Тільки у нашому  районі можна побачити збудовані ним три дерев`яні церкви: в Кудирявцях, у Ріпнові та Яблунівці. Про дату освячення  церкви свідчить напис на одвірку дверей: 1866 рік.

Відновляли храм у  1967 році.

Затишна і врочиста церква всередині. Іконостас ХІХ ст. чотириярусний, різьблений, золочений, сонцеподібної форми. Стінопис виконаний художником В. Загачевським.

На церковному дворі стоїть дерев’яна, двоярусна, квадратова дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом. Вона  розташована при вході  до церкви. Навколо храму на різьблених опорах є просторе піддашя. На територію святині можна потрапити через велику перекриту дерев’яну браму.

Перед сьогоднішнім урочистим ювілеєм громада села, меценати також постаралися зробити чимало для своєї святині.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top