Пільговики на Львівщині їздитимуть безкоштовно: перевізники підписали меморандум з владою

Пільговики на Львівщині їздитимуть безкоштовно: перевізники підписали меморандум з владою Stets

Сьогодні у Львівській ОДА відбулося підписання Меморандуму про впорядкування перевезень пільговиків на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах.

Меморандум підписали голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка і голова Львівської облради Олександр Ганущин, а від імені перевізників – голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту, голова страйкового комітету автомобілістів Львівщини Юрій Кривенко.

Меморандумом передбачається виділення перевізникам 25 млн грн як компенсації за перевезення пільгових категорій населення.

Олег Синютка зазначив, що проблема виникла через те, що внаслідок законодавчих змін відшкодування пільгових перевезень було перекладено на місцеві бюджети, для яких це дуже великі кошти. «Нам вдалося знайти компроміс на перехідний період, поки на законодавчому рівні не буде прийнято рішення про монетизацію пільг», – сказав він.

Олександр Ганущин повідомив, що в обласному бюджеті на 2016 рік на ці потреби передбачено 15 млн грн. Тож обласна влада підписує меморандум з перевізниками з перспективою або отримати субвенцію з обласного бюджету, або знайти додаткові ресурси у бюджеті області.

За словами Юрія Кривенка, у першому кварталі цього року перевізники Львівщини возили пільговиків без жодної компенсації. «Багато підприємств на межі зупинки, бо немає коштів навіть на пальне», – стверджує він.

Кривенко висловив сподівання, що підписаний сьогодні меморандум – проміжний документ і що на центральному рівні все ж буде прийнято рішення про адресну допомогу пільговикам.

Також він заявив, що виділені з обласного бюджету кошти – це мінімальна сума, яка допоможе перевізникам «хоча би вижити», а про закупівлю нових транспортних засобів у таких умовах узагалі мова не може йти. За його словами, для потреб пільгових перевезень в області потрібно майже 250 млн грн.

«Для нас важливо, щоб ця сума виплачувалася не наприкінці року, бо до того часу просто зупиняться всі транспортні підприємства. У нас уже була розмова з головою обласної ради про те, що найближчим часом на сесію готуються ці зміни до бюджету, щоб ми мали графік поетапного щомісячного розподілу цих коштів. Також ми наполягаємо, щоб такі відшкодування отримували практично всі перевізники, які здійснюють пільгові перевезення. Бо, на жаль, практика попередніх років свідчила про те, що ці відшкодування отримували лише одиниці. Це несправедливо, відшкодування повинні отримувати і менші, і потужні перевізники. Тому з нашого боку є напрацьовані пропозиції щодо механізму розподілу цих коштів, виходячи з кількості пільгових категорій, які проживають у тому чи іншому районі, і кількості маршрутів, які обслуговують їх», – заявив він.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top