Проблеми, які озвучили демобілізовані воїни АТО Буського району під час зустрічі з керівництвом району

 Проблеми, які озвучили демобілізовані воїни АТО Буського району під час зустрічі з керівництвом районуIMG_2502

У своїй попередній публікації ми писали про зустріч керівників району із учасниками АТО та про  нагородження військовиків і волонтерів, які особливо відзначились, захищаючи український народ. Сьогодні висвітлимо найактуальніші питання наших воїнів до районної влади, які пролунали під час  цієї зустрічі.

Оформлення документів на землю під ОСГ для демобілізованих воїнів Буського району триває від 4 до 10 місяців – хлопці скаржились на бюрократію

Понад 90% запитань стосувалися виділення земельних ділянок під ОСГ. Наші воїни скаржились на довготривалість виготовлення відповідної документації. Голова Буської РДА Петро Мороз та начальник Буського відділу Держгеокадастру Любомир Троць відповіли, що оформлення відповідних документів відбувається і так за прискореною процедурою. Держслужбовці в області та на місцях, які працюють над цим процесом максимально сприяють усім АТО-вцям. Існують закони та норми, згідно яких відбувається процедура реєстрації та документування землі , іншого шляху на сьогодні не існує.

Для прикладу:

Щоб отримати ділянку під садівництво чи ведення особистого селянського господарства, воїн АТО подає пакет документів до Головного управління Держземагентства області.
Після отримання необхідного пакета документів, відповідний орган розглядає клопотання і надає дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою. Після розробки проект землеустрою узгоджується з місцевим управлінням земельних ресурсів за місцезнаходженням ділянки.
Погоджений проект землеустрою надсилається відповідному органові виконавчої влади або місцевого самоврядування, що приймає рішення щодо затвердження проекту землеустрою і передачі земельної ділянки у власність.
За інформацією місцевих землевпорядників, оформлення відповідних документів відбувається за половину ціни(800 грн) та при максимальному сприянні.
Реєстрація земельної ділянки здійснюється за місцем її розташування місцевим державним кадастровим реєстратором за заявою власника. Після реєстрації власнику видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим планом.
Після цього здійснюється державна реєстрація права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно – за зверненням власника вона проводиться державним реєстратором. На підтвердження права власності видається Витяг з цього реєстру.

Згідно законодавства України  – такий шлях проходить кожен, хто проводить процес оформлення землі!

За виклик лікаря довелося заплатити…

Під час спілкування з керівництвом району один із демобілізованих воїнів АТО, внутрішньо переміщена особа(персональні дані не розголошуються) розповів про випадок із лікарем Буської ЦРЛ. Воїн навесні цього року домовився про виклик додому лікаря до важкохворої матері. За словами чоловіка, згідно домовленості , лікар мав приїхати вранці, але в зумовлений час не прибув, по телефону аргументував своє запізнення зустрічами з колегами. Врешті, близько 17:00 лікар прибув та виконав необхідні процедури, але після цього попросив за свої послуги 200 гривень. Воїн врешті віддав зазначені кошти, притому , що зайвих грошей він з хворою матір”ю на руках, звичайно, що не мав. Матір через шість днів померла… Воїн розповів, що його матір була лікарем вищої категорії, доцентом, кандидатом медичних наук, мала 55 патентів на винаходи та безліч наукових робіт, але ніколи не дозволяла собі брати гроші з пацієнтів. Присутній на цій нараді головний лікар Буської ЦРЛ Євген Романюк попросив вибачення за дії свого колеги, та закликав одразу повідомляти про такі випадки особисто його та відповідні правоохоронні органи.

IMG_2503Цікавилися наші воїни і ремонтом районних доріг та вивезенням львівського сміття до нашого полігону ТПВ у Верблянах

Про інтенсивне проведення ремонту доріг розповів очільник РДА Петро Мороз.

Про вивіз львівського сміття до Верблян розповів Боложинівський сільський голова Віктор Дацків. Він зазначив, що згідно договору, ТПВ мають вивозити до кінця цього тижня по три машини на день. Жодного неприємного запаху, чи іншого дискомфорту жителям с.Верблян і району звалище не приносить. Територія полігону впорядкована.

Вислухавши усі наболілі проблеми наших героїв, голова РДА Петро Мороз пообіцяв прикласти максимум зусиль, виходячи із своїх можливостей, щоб допомогти кожному. “Сьогоднішня зустріч не є першою та останньою, наша мета- зорганізувати зусилля всіх для успішного вирішення проблемних питань, які хвилюють захисників України”, – підсумував голова райдержадміністрації.

IMG_2555Заступник голови Буської районної ради, керівник районної асоціації учасників АТО Роман Фурда підсумував: “Всі ми пройшли певний шлях. Хто та як його пройшов, можна говорити у своєму вузькому колі. Але не можна ставити питання так, що весь світ нам зобов’язаний, бо ми щось у житті зробили. Зробили ми це не за 2 гектари землі, а кожен із на йшов за зовсім інші цінності”.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top