Реформування освіти у Надбужжі. На 10% скоротять працівників загальноосвітніх шкіл. Реформують 3 школи.

Реформування освіти у Надбужжі. На 10% скоротять працівників загальноосвітніх шкіл. Реформують 3 школи.

За урядовою програмою до наступного навчального року в Україні повинні створити близько сотні так званих “опорних” шкіл. На нові освітні центри уряд виділив 200 млн гривень. Вони мають піти на сучасні кабінети фізики, хімії чи біології, на вдосконалення комп’ютерних класів. Однак усе це реально, тільки якщо батьки дітей із маленьких шкіл погодяться на реорганізацію. Бо справа ця – добровільна. Батьки ж по селах країни здебільшого змін не хочуть. Вони бояться, що дітям доведеться далеко їздити. Кажуть, шкільні автобуси їздять рідко – здебільшого стоять поламані. А діти в підсумку залишаться взагалі без освіти.
Тим часом урядовці обіцяють дітям нові кабінети із сучасним обладнанням. Мова не тільки про комп’ютери, але й спеціалізовані прилади для дослідів. Кожен регіон сам визначатиме, в які школи вкладатиме виділені бюджетом кошти. Для того, аби отримати ці гроші, школи мусять мати певну кількість учнів – і щонайменше з трьох сіл, яких є чим возити на навчання та батьки яких згодні з тим, що діти навчатимуться в “опорній школі”. Саме з останнім зараз найбільші проблеми. Розуміння такої потреби серед батьків немає. Поки що на всю країну визначено лише чотири “опорні школи”. Час на їх формування спливає у кінці квітня. Раніше повідомлялося, що в опорній школі буде спільний директор, проте місць (будівель) для навчання може бути кілька – в кількох селах.
Про перспективи реформи у Буському районі розповів керівник районного відділу освіти Богдан Глуховецький 25 березня під час колегії Буської РДА.DSCN7371

Цього року потрібно втілити у життя два основні заходи: перший – скоротити працівників загальноосвітніх шкіл на 10%, за винятком педагогічних; другий – реформувати не менше 5% загальноосвітніх шкіл району.

Відбудуться зміни у структурі загальної та середньої освіти, очікуємо перехід на 12-річну загальну освіту: 1-4 класи – початкова освіта; 1-2 класи – дошкільна освіта (не матиме системи оцінювання і домашніх завдань); 3-4 класи – це основи знань; 5-9 класи будуть гімназійними; 10-12 класи – старша школа, яка буде профільною чи “академічною”. Старші школи будуть підпорядковуватися області і мінімальна кількість учнів на одній паралелі становитиме 100-150 учнів або 4-5 класів). У Буському районі в результаті реформи у кращому випадку буде лише одна старша школа.

Також заплановано впровадити опорні школи. Опорна школа – це на певному окрузі чи території школа, яка частково виконуватиме функції районного відділу освіти. Директор опорної школи відповідатиме за кадрову політику опорної школи і філій на відповідній території. Ресурсами розпоряджатиметься також опорна школа. Але є й певні вимоги до опорних шкіл: на одній паралелі не менше двох класів, забезпечення певного рівня знань і т.д.

Станом на сьогодні у Буському районі вимогам опорної школи відповідає три навчальні заклади: Буська ЗОШ №1, Красненська ЗОШ №1 та Буська ЗОШ №2.

Сьогодні йдеться не про закриття початкових шкіл, бо вони мають бути наближені до місця проживання дитини. Йдеться про те, щоб оптимізувати процес і закрити школи з малою кількістю учнів. Відповідно до концепції діти, які навчаються у 5-9-х класах, повинні перейти в опорну школу. Менші школи втратять статус і стануть “філіями”.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top