Школярі Бущини вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні

СХИЛІМО ГОЛОВИ В СКОРБОТІ…

1933-й рік… найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю нашого народу.

24 листопада в НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ст..»  Буського району відбувся захід – реквієм «Схилімо голови в скорботі»,  який підготували учні пластового гуртка «Проліски» разом із виховницею.

????????????????????????????????????

Діти нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.

Сьогодні ми впевнено можемо говорити, що це був більшовицький геноцид! Це була безкровна, людоморська війна проти українського народу. Війна – задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос.

Учасники заходу зачитали розповіді свідків того страшного голодного лихоліття, адже це – достовірне джерело правди про голодомор.

Тривожною була хвилина мовчання. Адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України.

????????????????????????????????????

Також учні наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.

Того ж дня, учні школи долучились до обласної акції «Незабудки пам’яті». Діти робили маленькі квіти, які прикріплювали до чорного панно – території України.

 

«Вічна пам’ять замореним голодом!»

Під таким гаслом пройшли заходи у Красненській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.kkl01wyswcm

День розпочався з повідомлень учнів про події та наслідки голодоморів, коли померло від голоду більше людей, ніж загинуло у роки Другої світової війни. Були проведені виховні години, круглі столи та уроки пам’яті на теми: «Штучний голод в Україні», «Жертви голодоморів і політичних репресій». Але найбільше вразили дітей картини фільму «Голод-33» за романом Василя Барки «Жовтий князь» який демонструвався для старшокласників. Для учнів середньої ланки був підібраний матеріал згідно з їх віковою категорєю. Переконані, що пам’ятати померлих від голоду–обов’язок кожної людини. Ніяка інша земля не вкрита так густо могилами, як земля України. Учні школи виготовляли незабудки та власноруч прикріпили їх до великого стенду у фойє школи. Дзвони пам’яті б’ють у наші серця, будять наші душі і розум. Людське життя–найсокровенніший дар Божий. Пам’ятаймо це!

 

golodor-1

На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних.

25 листопада 2016 року в Олеській ЗОШ І-ІІІ ступенів вшановували пам’ять жертв Голодомору минулого століття. Класні керівники та вчитель історії провели тематичні виховні години, круглі столи, уроки пам’яті. Метою яких було донести до молодого покоління інформацію про неодноразову масову загибель людей від голоду, спричинену зумисними діями влади і спрямовану на геноцид корінного населення.

golodomor-2

Кожна дитина виготовила своїми руками «Незабудку пам’яті», яку прикріпила до панно  темного  кольору, що  своїми  обрисами  нагадувало  картографічну  територію нашої держави та  символізувало  трагічні  події  голодоморів  в  Україні.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top