Сланцевий газ таки видобуватимуть у Буському районі? Україна шукатиме інвестора для розробки Олеської площі

Сланцевий газ таки видобуватимуть у Буському районі? Україна шукатиме інвестора для розробки Олеської площі0,,15856439_303,00

Нагадаємо, що у 2013 році в Надбужжі інтенсивно обговорювалося питання видобутку сланцевого газу. Буське радіо неодноразово публікувало статті про перестороги та небезпеки видобутку сланцю: Видобування сланцевого газу становить загрози для навколишнього середовища навіть у США – таку думку висловила Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги СЛАНЦЕВИЙ ГАЗ – ЕНЕРГЕТИЧНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, ЧИ ЕКОЛОГІЧНА КАТАСТРОФА ?

Зазначимо, що на території України знаходяться два основних родовища сланцевих порід, з яких можливе видобування природного газу, а саме: Львівсько-Люблінський басейн на заході країни (видобувні запаси сланцевого газу оцінюють на рівні 1,47 трильйона метрів кубічних) та Дніпровсько-Донецький басейн – на сході (видобувні запаси сланцевого газу оцінюють на рівні 2,15 трильйонів метрів кубічних).

Oles_sq

Олеська ділянка знаходиться на території Львівської (Буський, Жидачівський, Жовківський, Золочівський, Кам’янка-Бузький, Миколаївський, Перемишлянський, Пустомитівський, Сокальський райони) та Івано-Франківської областей (Тлумацький, Галицький, Городенківський, Рогатинський райони).

В рамках першого тендеру на право першочергового укладання угод про розподіл продукції щодо проектів з видобування сланцевого газу, який був проведений в 2012 році, переможцями визначено компанії Шелл (Shell) та Шеврон (Chevron). Компанія Шелл отримала право на укладання угоди щодо розробки Юзівської ділянки (площа 7 886 км квадратних) на території Дніпровсько-Донецького басейну, а компанія Шеврон – на укладання угоди щодо розробки Олеської ділянки (площа 6 324 км квадратних) на території Львівсько-Люблінського басейну.

24 січня 2013 року Уряд України підписав угоду про розподіл продукції (УРП) з “Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.” і ТОВ «Надра Юзівська». Угода підписана терміном на 50 років.

Не все так просто…

Незважаючи на проведені роботи у 2015 році іноземні енергетичні компанії згорнули проекти з видобутку газу в Україні. Серед головних причин – падіння цін на світових ринках і висока рента на газовидобуток. Спочатку американська ExxonMobil згорнула свій проект з видобутку газу на шельфі Чорного моря, а нідерландсько-британська Shell заморозила проект видобутку газу зі щільних пісковиків на Юзівській ділянці, що на території Харківської та Донецької областей. Також американська Chevron офіційно вийшла з проекту видобутку сланцевого газу на Олеській площі, що на Львівщині та Івано-Франківщині, і взагалі пішла з України. Це попри те, що ресурси цього регіону на Західній Україні оцінювали майже у 3трильйони кубометрів газу.

klymovychІ ось, нещодавно НАК “Надра України” анонсувала проведення конкурсу щодо залучення інвестора для розробки Олеської площі. Про це сьогодні на прес-конференції заявив глава правління НАК “Надра України” Ярослав Климович, передає РБК-Україна. За його словами, тендер буде проведено найближчим часом. “Аналогічна ситуація, ми вже зверталися до міжвідомчої комісії з цього питання. Там дещо інший юридичний статус, бо не було підписано операційного угоди … На сьогодні ми починаємо активну роботу також за цим проектом. Я думаю, найближчим часом будемо ще раз звертатися в міжвідомчу комісію, яка повинна напрацювати можливий механізм за принципом відкритого конкурсу для залучення інвестора”, – сказав він.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top