Сьогодні виповнюється 20 років з дня смерті нашої видатної землячки, художниці Софії Караффи-Корбут

img_20161128_161626

Сьогодні виповнюється 20 років з дня смерті нашої видатної землячки, художниці Софії Караффи-Корбут

Софія  Караффа-Корбут -українська художниця-графік. Проілюструвала близько 60 творів українських письменників, які вийшли тиражем понад шість мільйонів примірників (кожну четверту дитячу книжку, яка виходила в Україні).

Софія-Романа-Роксоляна Караффа-Корбут народилася у Львові й була охрещена у львівській церкві Петра і Павла. Її хрещеним батьком став земляк її матері – відомий видавець Іван Тиктор, а хрещеною мамою – соратниця Івана Франка Стефанія Мазур (мати Кирила Мазура, згодом відомого художника, який жив у Франції).

Свої дитячі роки Софія провела в селі Куткір Буського району.

У Куткорі  знайшла і місце останнього спочинку. 23 липня 2000 року на її могилі врочисто було освячено пам’ятну скульптуру, виконану Іваном Микитюком із Львівської академії мистецтв.

img_20161109_142752
Мешканці Куткора шанують світлу пам’ять мисткині. На її честь названо одну з вулиць села, а на місцевій школі встановлено пам’ятну дошку. В приміщенні сільської бібліотеки незабаром планується відкриття кімнати – музею Софії Караффи – Корбут. Уже сьогодні стіни музейної кімнати прикрашає чимало графічних робіт Софії Караффи – Корбут, подаровані розпорядником її творчої спадщини Василем Вальком.

Софія Петрівна віддала українській книзі 43 роки кропіткої праці, створивши унікальні мистецькі роботи, та ще за життя стала класиком художнього оформлення. Вона проілюструвала 60 книг українських авторів, з них 24 – книги для дітей. З особливою любов’ю на ілюстраціях книг Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Гната Хоткевича, Марійки Підгірянки, Павла Грабовського, Дніпрової Чайки, Степана Васильченка, Володимира Лучука, Оксани Іваненко, Марії Пригари, Андрія Волощака, Василя Колодія, які ілюструвала художниця, зображені діти. Софія не мала власної сім’ї та дітей, хоча дуже мріяла про них. На книжках, проілюстрованих художницею, зросло не одне покоління читачів.

У неділю, 27 листопада, у Куткірській церкві Преображення Господнього відбулася поминальна панахида з участю парафіян та покладання квітів на могилу С.Караффи – Корбут. У сільській бібліотеці цього дня пройшла мистецька година «С.Караффа – Корбут – ілюстраторка творів для дітей», яку організувала бібліотекар Наталія Худзяк.

Діти уважно слухали розповідь про життя і творчість відомої землячки, а також пробували свої сили у художній майстерності.

Н.Худзяк, бібліотекар Куткірської сільської бібліотеки

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top