У Буському районі від отруєння грибами помер півторарічний хлопчик і його дідусь

У Буському районі від отруєння грибами помер півторарічний хлопчик і його дідусь357800_20130118143617

За клінічними ознаками виглядає, що вони отруїлися блідою поганкою. Але остаточний діагноз буде встановлено після завершення судово-медичної експертизи.

Сім”я із Золочівського району винаймала житло в с.Утішків. Разом із батьками та дідусем проживав півторарічний хлопчик. Дідусь 26 липня назбирав у лісі сироїжок, приготував із них страву, яку їв сам, а онукові дав хліб, змочений в грибну юшку. Батьки хлопчика грибів не їли. Серед сироїжок, найімовірніше, причаїлася бліда поганка, яку дідусь не розгледів і токсини якої для людини, тим паче для дитини, є смертельними. Вже  у середу 27 липня люди з ознаками отруєння звернулися до місцевого фельдшера, який одразу скерував хворих до Буської ЦРЛ. Наступного ранку 28 липня пацієнтів доправили до Львова.  Медики робили все від них залежне, аби врятувати маленького пацієнта, добу боролися за його життя, але пізно ввечері у п’ятницю дитина померла.

За словами Ірини Шабанової, завідувача реанімаційного відділення Львівської обласної клінічної лікарні, де рятували дідуся, в суботу вранці не стало і його. Чоловікові не було ще й 60 років.

Чи вдалося б урятувати пацієнтів, якби їх доправили до лікарні раніше? Важко сказати. Як правило, 90% пацієнтів, особливо дітей, що отруїлися блідою поганкою , помирають. Усе залежить від того, яка кількість токсинів потрапила в організм, тобто, скільки отруйних грибів людина чи дитина з їла.

Аби наші діти не помирали від отруєнь грибами, медики радять до 7- 8 років не давати дітям не те що їсти, а навіть пробувати жодних грибів: ні дикоростучих їстівних, ні парникових (шампіньйони, гливи).

Використано матеріали http://gazeta.lviv.ua/

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top