У Буську на Волянах введено в дію карантинні обмеження

 У Буську на Волянах введено в дію карантинні обмеження1380024027_laboratoriya-450-267_jpg_625x625_q70

 В районі продовжують реєструватися випадки захворювань тварин на сказ.   Про кота хворого на сказ, який покусав п’ять мешканців міста Буська ми вже писали у попередніх публікаціях. Сьогодні про деталі цієї події та про ситуацію із захворюванням на сказ у нашому районі загалом, розповідає Анатолій Грабар, завідувач Буського лабораторного відділення Держсанепідемслужби України

Днями, в м. Буськ вул. Воляни був зареєстрований  випадок захворювання на сказ домашньої кішки, який підтверджено лабораторно. Рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Буській РДА даний мікрорайон оголошений небезпечним щодо сказу,  накладено карантинні обмеження , щодо сказу на м. Буськ , та продовжено такі обмеження на с. Купче. с. Ракобовти. с. Ланерівка.

Сказ( інші назви рабіес, гідрофобія, водобоязнь – гостре     інфекційне захворювання, що виникає після  укусу  зараженої тварини, та протікає з важним ураженням  нервової системи і закінчується, зазвичай летально.

Сказ було відомо людям задовго до нашої ери і описано в різних найдавніших книгах. Уже в єгипетських папірусах, індійських священних книгах Ведах, а потім в Біблії розповідалось про сказ, яке передається людям від  оскаженілих тварин  ( диких та домашніх)

З гідно з оцінкою ВООЗ, сказ входить до  пятірки найнебезпечніших антропозоонозів ( хворіб спільних для тварин та людей), що завдає величезних соціально-економічних збитків.

По даним    державної служби ветмедицини   на території області  епізоотія  сказу серед тварин продовжується . В 2015 році У Львівській області було зареєстровано29  випадків  захворювання серед тварин  проти 23 за аналогічний період 2014р. Найбільша кількість захворювань припадає на  Буський район –  2014 -4 випадки; 2015 – 5 випадків.

Основним резервуаром збудника сказу у дикій природі , як і раніше залишається  червона лисиця ( 57% від усіх тварин, 90% від усіх диких тварин) Досить високою залишається  захворюваність серед домашніх тварин, що свідчить про еволюцію т епізоотичного процесу у напрямку активізації та обєднання ланцюгів « природного» та міського типів.

Підвищення ризику інфікування людей  та тварин вірусом сказу  сприяє  значна кількість  безпритульних собак та котів.

Зараження людини  відбувається при укусі або ослинені  хворою на сказ твариною. Вірус сказу передається слино. Особливо небезпечні  укуси голови та кісті  рук.

Захворювання людей пов’язані в основному з пізнім зверненням укушених за медичною допомогою., з порушенням режиму під час щеплень. Інкубаційний період триває  від 1 до 3 місяців. На  тривалість інкубаційного  періоду впливає локалізація укусу. Найбільш коротка інкубація  спостерігається  при укусі в обличчя , голови, потім верхніх кінцівок, а найбільш довга при укусі  в нижні   кінцівки.

Однак є спосіб запобігти хворобі , убивши її в зародку. Це метод специфічної профілактики- введення спеціальної вакцини проти сказу, не пізніше 14 дня  від моменту укусу. Найкраща специфічна  профілактика- це введення  специфічного імуноглобуліну. Терапія може бути припинена , якщо зясується , що тварина залишається здоровою.

Придбати антирабічну вакцину за власні кошти від сказу, імуноглобулін можна у ТОВ «ІМБІОМПЕКС» м. Київ у Савченко Олексія Сергійовича, представника Sanofi pasteur по тел..0503110223. У наявності: вакцина «Верораб» виробник Франція,  ціна за 1 дозу – 900 грн. (потрібно 6 доз);  імуноглобулін «Ребінолін»,  виробник  Ізраїль 1 фл. – 2.800 грн ( потрібно 3-4 фл. залежно від призначення лікаря-ребіолога ).

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top