У Гумниську та Новосілках відбулися заходи з нагоди відзначення 205-ї річниці з дня народження Маркіяна Шашкевича

У Гумниську та Новосілках відбулися заходи з нагоди відзначення 205-ї річниці з дня народження Маркіяна Шашкевича610e1c1dc868

«Маркіян Шашкевич та українське національне відродження», – під таким гаслом 7 листопада у Гумниській ЗОШ І-ІІ ступенів Буського району дев’ятикласники під керівництвом учителя української мови і літератури Сірої Галини Михайлівни підготували усний журнал. Школярі перегорнули сторінки життєпису земляка, адже минає 205 років від дня його народження, наголосили на громадянській позиції Маркіяна. Рядки поезії звучали з уст Мороза Олега, Іваніва Степана, Мороз Орисі, Сюлковської Діани. Редколегія чергового класу випустила стіннівку «М.Шашкевич–син своєї землі». Школярі мали змогу ознайомитися з книжково-журнальною виставкою, яка презентувала літературні новинки про відомого поета й «Руську трійцю».
У житті с.Гумниська М.Шашкевич відіграв особливу роль, адже був духовним наставником та моральним прикладом для громади. Учні школи поклали квіти до пам’ятного знака, який стоїть на тому місці, де у 1838 році знаходилася церква, у якій служив отець Маркіян.
Шануймо та пам’ятаймо М.Шашкевича–поборника українського слова в Галичині.

Відзначаючи 205-річчя від дня народження письменника, поета та священика УГКЦ М.Шашкевича, учні НВК «Новосілківська ЗОШ І-ІІ ст. ім.М.Шашкевича» Буського району поклали квіти на місці першого поховання поета та до підніжжя пам’ятника. Узяли участь у панахиді та відвідали музей ім.М.Шашкевича в с.Новосілки. Цій пам’ятні даті були присвячені, виховні години, зав. бібліотекою Гуменна Г.П. разом з учнями оформила книжково-журнальну виставку, а учитель української мови та літератури Костів І.І. та вчитель музики Біскуп Л.Я. провели позакласний захід “Велике життя, та вкорочений вік”.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top