У Гумниську та Новосілках відбулися заходи з нагоди відзначення 205-ї річниці з дня народження Маркіяна Шашкевича

У Гумниську та Новосілках відбулися заходи з нагоди відзначення 205-ї річниці з дня народження Маркіяна Шашкевича610e1c1dc868

«Маркіян Шашкевич та українське національне відродження», – під таким гаслом 7 листопада у Гумниській ЗОШ І-ІІ ступенів Буського району дев’ятикласники під керівництвом учителя української мови і літератури Сірої Галини Михайлівни підготували усний журнал. Школярі перегорнули сторінки життєпису земляка, адже минає 205 років від дня його народження, наголосили на громадянській позиції Маркіяна. Рядки поезії звучали з уст Мороза Олега, Іваніва Степана, Мороз Орисі, Сюлковської Діани. Редколегія чергового класу випустила стіннівку «М.Шашкевич–син своєї землі». Школярі мали змогу ознайомитися з книжково-журнальною виставкою, яка презентувала літературні новинки про відомого поета й «Руську трійцю».
У житті с.Гумниська М.Шашкевич відіграв особливу роль, адже був духовним наставником та моральним прикладом для громади. Учні школи поклали квіти до пам’ятного знака, який стоїть на тому місці, де у 1838 році знаходилася церква, у якій служив отець Маркіян.
Шануймо та пам’ятаймо М.Шашкевича–поборника українського слова в Галичині.

Відзначаючи 205-річчя від дня народження письменника, поета та священика УГКЦ М.Шашкевича, учні НВК «Новосілківська ЗОШ І-ІІ ст. ім.М.Шашкевича» Буського району поклали квіти на місці першого поховання поета та до підніжжя пам’ятника. Узяли участь у панахиді та відвідали музей ім.М.Шашкевича в с.Новосілки. Цій пам’ятні даті були присвячені, виховні години, зав. бібліотекою Гуменна Г.П. разом з учнями оформила книжково-журнальну виставку, а учитель української мови та літератури Костів І.І. та вчитель музики Біскуп Л.Я. провели позакласний захід “Велике життя, та вкорочений вік”.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top