У Львові провели в останню путь Романа Лубківського

26 жовтня на Личаківському кладовищі у Львові поховали видатного українського громадського і культурного діяча, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, Надзвичайного і Повноважного посла України, депутата Верховної Ради України І демократичного скликання Романа Лубківського

Роман Лубківський  був лауреатом  Національної премії імені Тараса Шевченка, премій Павла Тичини та Максима Рильського. А також кавалером Ордену “За заслуги” II і III ступенів.

Саме з його ініціативи була запроваджена традиція складання президентської присяги на Пересопницькому Євангелії. Окрім цього Роман Лубківський був депутатом першого скликання Верховної ради України та надзвичайним послом у Чехії та Словаччині.

Провести Романа Мар’яновича в останню путь разом із родиною прийшли сотні людей. Це літератори, представники громади Львівщини, керівники області і міста.

Поет, перекладач, літературний критик, громадсько-політичний діяч, Герой України Дмитро Павличко сказав: «Роман Лубківський був голосом тихий, а думками і ділами могутній громадянин Української держави».

Народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Любомир Медвідь зазначив, що з відходом такої постаті як Роман Лубківський відходить і ціла епоха, яка вірила у містичну вартість слова і його всеосяжні можливості.

Заслужений діяч мистецтв України, народний депутат кількох скликань Михайло Косів, відзначивши, що для нього смерть Романа Лубківського є особистою втратою, сказав: «Небеса збагатилися на ще одну потужну постать, яка стане біля Шашкевича, Франка. Але ми збідніли. Відходять люди, які становили хребет шістдесятників, які створили ту духовну основу, що дала можливість прийти Україні до державної незалежності».

Роман Лубківський на церемонії відкриття музею у Новосілках 2013рік. Фото із архіву Буського радіо.

У Буському районі саме завдяки старанням Романа Лубківського  був створений музей Маркіяна Шашкевича у Новосілках.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top