ВІН БУВ І ПІШОВ ВЕЛИКОЮ ЛЮДИНОЮ…

ВІН БУВ І ПІШОВ ВЕЛИКОЮ ЛЮДИНОЮ… DSCN4243

На Львівщині тривають заходи із пошанування світлої пам’яті поета та перекладача, громадського та культурного діяча, дипломата Романа Лубківського, який пішов з життя у жовтні цього року. Вони проводяться за ініціативи видавництва «Каменяр» та літераторів Львівщини в тих регіонах, які найбільше пов’язані з діяльністю митця.. Таким регіоном є і Бущина, адже Роман Лубківський був частим гостем на нашій землі, він ініціював створення музею Маркіяна Шашкевича в Новосілках та опікувався ним. Сьогодні у Буському РНД відбувся вечір пам’яті видатного поета «Він був і пішов Великою Людиною». Гостями дійства були директор видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга, письменниця Тетяна Грунська та  провідна акторка Національного театру ім.М.Заньковецької Тетяна Павелко. У своїх зворушливих виступах львівські митці та керівник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька торкнулися багатогранної постаті Романа Лубківського. Вони розповіли про його творчість,  активну життєву позицію, ділилися  відвертими спогадами про цю  талановиту, мудру та душевну людину, а також читали довершені поетичні рядки майстра. Дмитро Сапіга презентував першу посмертну книгу – поетичну збірку Романа Лубківського «Поезія». Вона складається із 25 віршів і впорядкована Марією Людкевич. Це видання вийшло у видавництві «Каменяр» до сорокадення Романа Лубківського.DSCN4260

Перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків та голова Буської районної ради Богдан Глова щиро подякували організаторам заходу  – ініціативній групі зі Львова та працівникам відділу культури – за співпрацю. DSCN4247Вони вважають: якби українське слово  більше доносили до людей зі сходу, можливо, не було би нинішньої ситуації в Україні, та й, зрештою, війни. Саме таке слово – високодуховне, українське, патріотичне – й  пропагував Роман Лубківський. А ще він дуже переймався долею української книжки – чому її не читають сучасники, чому в  людських душах утворюється порожнеча. Він докладав усіх зусиль, аби літературна ріка не міліла.

Вела захід директор Буської ЦБС Оксана Стецик.

Леся Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top