Як успадкувати земельний пай або земельну ділянку?

Юридичні консультації Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правововї допомоги

Як успадкувати земельний пай або земельну ділянку?images

Починати слід із заяви

– Успадкування земельної частки (паю) або земельної ділянки починається із подання заяви про прийняття спадщини. Її треба подати протягом шести місяців від дня смерті спадкодавця. Заява подається письмово до нотаріальної контори за місцем проживання спадкодав­ця. Якщо ж воно невідоме (і такі випадки бувають) – за місцем знаходження паю або земельної ділянки.

Але для подання заяви потрібно додати у нотаріальну контору ще й цілий ряд документів: свідоцтво про смерть (оригінал і копія), паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків, документи, які підтверджують родинні відносини із спадкодавцем, – свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб (оригінал і копія), та інші документи на вимогу нотаріуса.

Обов’язково треба надати заповіт, якщо він є. Практика підтверджує, що краще завчасно скласти заповіт, тоді набагато менше проблем при отриманні спадщини.

Ще подається довідка із міської (сільської, селищної) ради про те, за якою адресою, з ким та з якого часу мешкав спадкодавець. Замість довідки можна подати будинкову книгу (оригінал та копію). Також потрібен документ, що підтверджує дату народження померлого (свідоцтво про шлюб або про народження, військовий квиток).

Про гроші

– При поданні заяви потрібно приготувати і певні кошти за реєстрацію. Це або 102 гривні, якщо заява виготовлена вже у сільраді, або на 100 гривень більше, якщо виготовлятиметься на місці (розцінки у нотаріусів можуть бути різні).

Через півроку по смерті спадкодавця треба знову звернутися у нотаріальну контору. Тут вам нададуть запит до відділу Держземагентства (коштує 37 гривень), де отримаєте витяги про нормативно-грошову оцінку та із Земельного кадастру про земельну ділянку.

Далі – записатися на чергу (саме оформлення може розтягтися від 20 днів до місяця) і, звичайно, заплатити гроші.

– Слід зазначити, що оформлення спадщини проводиться на кожну окрему ділянку. Вартість оформлення – приблизно 600 гривень за один об’єкт нерухомості (розцінки за послугу є різними). Інваліди першої та другої групи, ліквідатори аварії на ЧАЕС мають певні знижки, вони платитимуть гривень на 250 менше.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top