З нагоди 120-ї річниці від дня народження Івана Тиктора у місті Буську відбувся VII регіональний форум краєзнавців-літописців
З нагоди 120-ї річниці від дня народження Івана Тиктора у місті Буську відбувся VII регіональний форум краєзнавців-літописців “Феномен Івана Тиктора”
6 липня з ініціативи районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка у актовій залі Буського районного Народного дому в форматі щорічного форуму краєзнавців-літописців відбувся захід, присвячений 120-річчю від дня народження відомого українського громадського діяча, видавця і редактора Івана Тиктора.
Учасниками цьогорічного, вже VII за порядком форуму, стали бібліотекарі та читачі Буської центральної районної бібліотеки імені Івана Котляревського, місцеві краєзнавці, громадські активісти, журналісти. Участь у краєзнавчому форумі взяли й представники районної влади: голова Буської районної ради Богдан Глова та перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків.
Жвавий інтерес в присутніх викликали доповіді науковців – доктора філологічних наук, вченого в галузі соціальних комунікацій, завідувача кафедрою видавничої справи та редагування Української Академії друкарства Надії Зелінської «Великий видавець. Великий українець», доктора наук з соціальних комунікацій, професора кафедри видавничої справи та редагування Української Академії друкарства Е.Огар «Просвітницько-видавничі проекти Івана Тиктора «для селян українських, громадян свідомих»», директора Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки, історика Івана Сварника “Співпраця Івана Тиктора з українськими істориками”, вчителя Красненської ЗОШ №1, краєзнавця, директора історико-краєзнавчого музею смт. Красне Ярослава Стецишина «Іван Тиктор: військовий шлях у Січовому стрілецтві та УГА».
Під час роботи форуму було розгорнуто виставку «Феномен Івана Тиктора», демонструвались відеоматеріали про життя і діяльність видавця, а ініціативна група містян повідомила, що розпочала підготовку до відзначення 475-річчя заснування Буської папірні та 435-річчя виходу в світ на буському папері “Острозької Біблії” (12 серпня 1581 року). Відео https://www.youtube.com/watch?v=yag4jssXxbc
Довідка
Традицію проведення форумів краєзнавців-літописців Бущини започатковано у 2010 році.
І (2010) – «Буськ: історико-краєзнавчі нариси, розвідки» був присвячений історії м.Буська з найдавніших часів, історії сіл району, видатним землякам та діяльності товариства “Бужани”.
ІІ (2011) – «Буськ: минуле та сучасне». Присвячений 600-річчю з часу надання Буську Магдебурзького права та 470-річчю Буській папірні та археологічним розкопкам на теренах Буська.
ІІІ (2012) – «Буськ у вирі століть», приурочений 915-ій річниці першої літописної згадки про місто. Під час форуму розглядалися питання освіти краян, духовне відродження краю, культурно-мистецька палітра.
ІV (2013) – «Бущина: героїчні сторінки історії», присвячений національно-визвольним змаганням початку ХХ століття та його героїчним постатям, зокрема, Євгену Петрушевичу.
V (2014) – Журналістсько-краєзнавчі розвідки про Надбужжя. Журналістські публікації-розвідки Антонія Шнайдера про 917-річний Буськ.
VI (2015) – Форум, приурочений 150-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького (1865-1944 рр.)
Використано інформаційні матеріали інтернет-центру Буської бібліотеки
Світлини Буського радіо
Comments