Депутати Буської міської ради одноголосно підтримали звернення щодо необхідності встановлення економічно обгрунтованих тарифів на енергоносії в Україні

Депутати Буської міської ради одноголосно підтримали звернення щодо необхідності встановлення економічно обгрунтованих тарифів на енергоносії в Україні та захист соціально-незахищених верств населення

18 лютого, на черговому засіданні Буської міської ради депутатський корпус одноголосно підтримав Звернення до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля  щодо необхідності встановлення економічно обгрунтованих тарифів на енергоносії в Україні та захист соціально-незахищених верств населення.

 

ЗВЕРНЕННЯ

 Ми, депутати Буської міської ради глибоко стурбовані нецивілізованим підходом до формування цін на газ та електроенергію в Україні, домінуючим становищем приватних компаній, які,  порушуючи усі умови ринку, встановлюють фінансово не підкріплені розрахунками ціни на свої послуги для споживачів.

Це спричинило з початком 2021 року різке зростання тарифів майже на всі житлово-комунальні послуги. 

Як свідчить інформація Міністерства енергетики, лише у серпні-грудні 2020 року через наявність домінуючого положення регіональних газопостачальних компаній – газзбутів (їх доля більше 90%) побутові споживачі переплатили 8,4 млрд грн або 670 гривень на кожного абонента. Для Львівщини ціна на газ для споживачів була чи не найбільшою  в Україні та становила рекордні 10,8 грн за метр кубічний палива.

Звертаємо увагу також на системні порушення законодавства операторами газорозподільних систем на предмет донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов, незважаючи на постанову НКРЕКП від 23.11.2018 «Щодо заборони приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами». Як повідомляє сам регулятор (НКРЕКП) обсяги питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками в разі не приведення об’єму газу до стандартних умов ще раніше були враховані при затвердженні граничних обсягів ВТВ та включені до тарифів операторів ГРМ.

Занепокоєння викликає і стійке монопольне становище олігархічних компаній на ринку електроенергії.

Як свідчать дані зі звіту Європейської комісії в Україні у другому кварталі 2020 року середня ціна на електроенергію на ринку на добу вперед (РСВ) була вищою, ніж у країнах Євросоюзу.

У звіті йдеться, що в другому кварталі 2020-го найвищі ціни на електроенергію в Європі спостерігалися в торговельній зоні Бурштинський енергоострів (БуОС, 50,4 євро/МВт-год), в польській енергетичній системі (40,1 євро/МВт-год) і в Об’єднаній енергетичній системі України (ОЕС, 40 євро/МВт-год).

В той час, що  коли ціни на електроенергію під час пандемії COVID-19 знижуються у світі, в Україні вони невпинно зростають.

Шоковим стало й останнє рішення Уряду України щодо скасування пільгового тарифу (до 100 кВт) на електроенергію для населення.

Статистичні дані вказують, що фінансова спроможність населення щороку знижується, проте кількість отримувачів субсидій, як не парадоксально, зменшується.

У держбюджеті на 2021 рік Уряд заклав на субсидії 36,6 млрд грн – майже вдвічі меншу суму, ніж було виділено в 2018-му. Водночас майже одразу після завершення карантину планується збільшити з 15% до 20% частку обов’язкового платежу на комунальні послуги із сукупного доходу.

Відтак, субсидії залишаються дуже важливими, адже неплатежі населення призведуть до заборгованості, через яку, відповідно, недоотримають кошти виробники та постачальники води, тепла, електрики, газу, тощо. Це, в свою чергу, загрожує не лише тим, що споживачі можуть залишитися без усього цього, але й загалом призвести до колапсу систем життєзабезпечення в країні.

Зважаючи на викладене, ми, депутати Буської міської ради, вимагаємо забезпечити встановлення в Україні обґрунтованих тарифів на постачання та доставлення газу, електроенергії споживачам, відновити пільговий тариф (до 100 кВт) на електроенергію для населення, переглянути в сторону пом’якшення вимоги щодо призначення субсидій громадянам, коли їх дійсно отримуватимуть ті, хто їх потребує.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top