Лісничі закликають не зривати первоцвіти

Лісничі закликають не зривати первоцвіти

У зв’язку із наближенням весняних теплих днів створюються сприятливі умови для цвітіння ранньоквітучих видів рослин. Підсніжники, проліски, цибуля ведмежа, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у лісах області. Як зазначають лісничі ,саме ці квіти стають об’єктами недбалого ставлення людини, а також способом заробітку.

Лісничі наголошують, зривати первоцвіти не можна.«Перші весняні квіти напоюють нектаром комах, годують пилком і насінням птахів та інших мешканців лісу. Квіти лікують птахів і тварин. Збирання первоцвітів не дає можливості рослинам утворити насіння. Зірвати стеблину з трьома первоцвітами означає знищити 45-60 насінин. А це відсутність нових рослин».
«З року в рік у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі, занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Чинне законодавство України передбачає адміністративну відповідальність за збирання, знищення чи пошкодження червонокнижних рослин»,- наголошують лісничі.
Розмір штрафу – від сто до двохсот п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів, тобто від 1700 до 3655 гривень.
Зазначимо, що з кожним роком кількість першоцвітів в Україні зменшується. За даними екологів, щорічно у період березня та квітня в Україні знищується до 20 мільйонів цих квіток, занесених до Червоної книги.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top