Лісівники Львівщини закликають не смітити у лісі і нагадують про штрафи (ФОТО)

Лісівники Львівщини закликають не смітити у лісі і нагадують про штрафи (ФОТО)

Лісівники бють на сполох – прибрати усі стихійні сміттєзвалища просто не в силі, оскільки мають ще багато  інших завдань та обов’язків, пов’язаних з веденням лісового господарства, лісовідновною діяльністю, охороною лісів від пожеж та інших.

Згідно з чинним законодавством за засмічення лісів відходами передбачена відповідальність: відповідно до ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення за “Засмічення лісів відходами” передбачено накладення штрафу на громадян від 425 до 850 грн, на посадових осіб – від 850 грн до 1700 грн. Проте часто порушники залишаються безкарними – дуже рідко можна впіймати порушника на гарячому, бо фізично не під силу промоніторити тисячу гектарів лісових ділянок, що припадають на одного представника лісової охорони.

Тому лісівники нагадують: гарний та чистий ліс, це те, що ми хочеться  бачити, коли ідеш туди на прогулянку, але часто похід до лісу перетворюється на розчарування через гори сміття поміж дерев чи на узліссі.

“Усім відомо, що ліс не засмічується сам по собі.  Люди викидають сюди побутові відходи, у більшості випадків знаючи, що це шкодить навколишньому середовищу та заборонено законом. Іноді вражають обсяги та видовий склад «викинутого». Залишене у лісі сміття іноді може «прожити довше, ніж дерева-довгожителі. На розкладання пластику, залежно від типу, потрібно від 100 до навіть 1000 років! Металу – потрібно ціле тисячоліття. Викинута в лісі сигарета залишає в підстилці отруйні речовини, які розкладаються приблизно 5 років. Папір хоч і має найкоротший час розкладання – 6 місяців, але викидати його зовсім нелогічно. Правильніше було б віддати його у пункти прийому макулатури”, – наголошують вони.

“Хімікати від сміття, що розкладається, проникають у ґрунт, забруднюють воду. Кругообіг речовин в природі не дозволяє уникнути цих отруйних речовин. Тому згодом вони  поглинаються грибами, ягодами, іншими рослинами, які згодом так охоче збирають відвідувачі лісів”, – додають лісівники.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top