Мобілізація триває: нові повістки та зміни у правилах військового обліку

Мобілізація триває: нові повістки та зміни у правилах військового обліку

Як відомо, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну введена загальна мобілізація. Більшість українців віком від 18 до 60 років майже щодня отримують повістки, а від 30 грудня 2022 року повістки нового зразка. Особливість таких повісток – замість військкоматів вказані територіальні центри, а також крім паспорта, військового квитка та приписного ще потрібен ідентифікаційний код. У документі нового зразка зазначається, що військовозобов’язаний нестиме відповідальність, якщо не з’явиться до ТЦК без поважної причини. Відповідальність може бути як і адміністративна, так і кримінальна. Адміністративна, тобто штраф від 1700 до 3400 грн (для посадовців – від 3400 грн до 5100 грн) застосовується тоді, коли людина проігнорувала повістку для уточнення даних або на медкомісію. Якщо ж особа не з’явилась у військкомат після медкомісії, проігнорувала повістку на призов до ЗСУ та мобілізаційне розпорядження, то її чекає кримінальна відповідальність – позбавлення волі від трьох до п’яти років.

Повістку можна отримати в будь-якому місці, незалежно від того, чи людина на роботі, чи вдома, чи в дорозі, оскільки законодавством України не визначено місце, де саме працівники військкоматів мають її вручати.

Проте, не всі громадяни підлягають мобілізації з тих чи інших причин: за станом здоров’я, за сімейними обставинами, за видом діяльності, здобувачі освіти, або заброньовані підприємством, а також є категорія осіб, які лише тимчасово не підлягають призову. До них, як повідомляє УНІАН, належать особи, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені у запас (крім військовослужбовців, які зараховані на службу у військовому оперативному резерві першої черги) – під час часткової мобілізації впродовж 6 місяців з дня звільнення зі служби та громадяни,які отримали відстрочку за рішенням ВЛК за станом здоров’я терміном максимум на 6 місяців.

3 січня 2023 року в Україні затверджено нові зміни у правилах військового обліку . Тепер на облік почнуть брати із 16 років. Як пояснив юрист Андрій Новак: «Треба йти до військкомату не в момент, коли виповнилось 16 років, а в той рік, коли має виповнитися 17 років. Наприклад, якщо у 2022 році хлопцю виповнилося 16, то у 2023 він має стати на військовий облік». Крім цього, він додав,що ця модифікація  не змінює закони, відповідно до яких людину можуть мобілізувати або призвати на строкову службу з 18 років. Також відомості про себе тепер можна передавати військкомату через додаток «Дія». Якщо ж військовозобов’язаний захоче навчатись або влаштуватись на роботу, то його приймуть лише після надання військового квитка або після постановки на облік. А щодо безробітних, то усю інформацію про них центри зайнятості передаватимуть до ТЦК СП.  І останньою зміною стало те, що дипломатичні відомства сприятимуть поверненню в Україну військовозобов’язаних громадян, які виїхали з країни після 24 лютого 2022 року .

Особи, які наразі перебувають за кордоном також можуть бути призвані на військову службу, тале спочатку їм мають вручити повістки. За кордоном представники дипвідомств, можуть повідомити українців про мобілізацію та сприяти їх поверненню на батьківщину.

У мережі Інтернет ширяться чутки, що Львівська область має призвати сорок тисяч осіб, проте начальник Львівського обласного військкомату Олександр Тіщенко спростовує цей фейк і запевняє, що на лютий місяць цифра набагато менша ніж сорок тисяч. Крім цього, комісар додав, що в останніх дописах, які він прочитав поширюють неправдиву інформацію про те, що військовослужбовці військкоматів не воюють. За його словами: «В нас сьогодні із військкоматів пішло вже три тисячі людей служити. Приходить витяг з наказу і люди з роти охорони, з військкомату, безпосередньо, відбувають туди, на передню лінію. І заступники там є, і я безпосередньо там буваю у відрядженнях.» А також Олександр заявляє, що наразі проблем з мобілізацією в області немає.

Анна Типило

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top