На Львівщині викрили конвертцентр криптовалют: вилучили понад 150 млн грн готівки

На Львівщині викрили конвертцентр криптовалют: вилучили понад 150 млн грн готівки

У Львівській області група осіб створила мережу фінансових установ, через які поза обліком, без сплати податків проводили незаконні фінансові операції для виведення готівки.

Таким чином фігуранти організували реалізацію готівки так званим «конвертаційним центрам», переміщення готівкових коштів між містами України і Євросоюзу, а також нелегальний обмін валют та продаж криптовалюти. Про це інформує відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.

Попередньо встановлено, що злочинною схемою користувались понад 250 фізичних осіб та понад 100 компаній.

Під час обшуків у пунктах обміну валюти, офісних центрах, які використовувались для злочинної діяльності, були виявлені та вилучені 152 млн грн готівки, чорнові записи, комп’ютерна техніка та інші  речові докази.

Як інформує Бюро економічної безпеки, основною метою діяльності центру було відмивання доходів отриманих злочинним шляхом, конвертація коштів в Україні та у країнах Євросоюзу, приховуючи згадані операції від фінансових регуляторів. Згаданою схемою користувалися сотні фізичних осіб та великих компаній.

Це підтверджують документи, які біли вилучені під час обшуків БЕБ та чорнові записи щодо фізичних та юридичних осіб України та країн Євросоюзу, які користувалися схемою.

«Транскордонну злочину групу вдалося виявити завдяки взаємодії й співпраці співробітників БЕБ з експертами Євросоюзу. За оцінками FATF та інших організацій Європейського Союзу, операції з віртуальними активами широко використовуються не лише для організованої злочинності, а й для фінансування тероризму. Тому, серед основних завдань БЕБ є аналіз ризиків пов’язаних з існуванням нелегальної діяльності провайдерів послуг з обміну віртуальних активів, виявлення і припинення діяльності конвертаційних центрів та учасників ринку віртуальних валют» зазначив Директор БЕБ Вадим Мельник.

Слідчі дії тривають, проводяться відповідні експертизи. Вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно та повідомлення про підозру учасникам злочинного угруповання.

За процесуального керівництва прокурорів Львівської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за фактами ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України).

Досудове розслідування здійснюють детективи теруправління БЕБ Львівської області, БЕБ України за оперативного супроводу СБУ.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top