На Львівщині храми УПЦ МП чотирьох громад долучились до ПЦУ

На Львівщині храми УПЦ МП чотирьох громад долучились до ПЦУ

Від початку повномасштабної війни росії проти України чотири громади на Львівщині вийшли з підпорядкування УПЦ Московського Патріархату та долучились до Православної Церкви України. Про це інформує пресслужба ЛОВА.

Зокрема до Православної Церкви України перейшли такі громади: Свято-Покровська парафія м. Червонограда разом з настоятелем протоієреєм Ігорем Деркачем, Свято-Воскресенський Новоафонський чоловічий монастир міста Львова та його ігумен Іов (Ольшанський), чоловічий монастир святого Онуфрія Великого в с. Межигір‘я на Турківщині з архімандритом Севастьяном (Деркачем), а також Свято-Успенська парафія с Речичани Городоцької ОТГ, де на прохання громади новим настоятелем призначено протоієрея Івана Деньковича.

Нагадаємо, що 2 березня 2022 року духовенство Львівської єпархії УПЦ (МП) зверталося до правлячого Архиєрея Митрополита Філарета зі зверненням щодо проголошення повної автокефалії від РПЦ на Архиєрейському соборі. На перше в Україні колективне зверненням духовенства цілої єпархії щодо бажання вийти зі структури РПЦ керівництво УПЦ (МП) відповіло мовчанням.

«Дуже прикро, що керівництво Української Православної Церкви Московського Патріархату не чує своїх священників та вірних, які хочуть назавжди відмежувати себе від РПЦ та імперії ненависті, яку збудувало керівництво росії. Зміна юрисдикції цих трьох громад є свідченням свідомого вибору свого майбутнього, де немає благословення війни. Потрібно розуміти, навіть якщо всі Владики та священники УПЦ МП припинять молитовно згадувати за богослужінням патріарха московського Кирила, за статутом УПЦ МП і далі буде підпорядкована РПЦ. Митрополит Онуфрій і зараз залишається постійним членом Синоду РПЦ. Загальноцерковне відмежування УПЦ (МП) від РПЦ – неминуче. Не потрібно себе дискредитувати, приймати рішення потрібно негайно», – зазначив начальник ОВА Максим Козицький.

«У 2018 році вже була створена канонічна структура, яка з’єднана з усім Вселенським Православ’ям. Вона називається – Православна Церква України, під очільництвом Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Ми з вами разом прийняли рішення, що наша монастирська громада переходить під покров Православної Церкви України. Це було виважене і продумане рішення. Я не поспішав, я дав можливість нашій церкві якось реагувати. Я говорив з дуже багатьма священниками; дуже багато моїх друзів священників, які служили в Києві, вже зробили цей крок. Я зрозумів, що немає чого далі зволікати, все одно в Україні буде одна Помісна Православна Церква, і наше з вами зволікання робить нас колаборантами і агентами росії. А я хочу, щоб усі ми були вільними православними християнами, які славлять Бога, які люблять свою державу і моляться за неї», – зазначив у проповіді до громади ігумен Іов (Ольшанський).

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top