Помер Герой України Юрій Шухевич

Помер Герой України Юрій Шухевич

У вівторок, 22 листопада, у віці 89 років помер Герой України, екс-нардеп, політв’язень, син командувача УПА Романа Шухевича Юрій Шухевич.

Перестало битися серце видатного українця, дисидента, народного депутата України VIII скликання, члена Української Гельсінської Групи Юрія Шухевича.
Він був сином командувача ОУН-УПА Романа Шухевича, народився 28 березня 1933 року у селі Оглядів на Радехівщині. За політичну діяльність батька, радянський режим переслідував юного Юрія Шухевича. Понад три десятиліття свого життя він провів в тюрмах, таборах, на засланні, як політичний в’язень. До України зміг повернутися лише у період національного відродження, йому тоді виповнилося 57 років.
Юрій Шухевич проживав у Львові та активно долучався до громадського та політичного життя.
З 1990 по 1994 рр. він став організатором і головою УНА-УНСО.
У серпні 2006 року Президент України надав Юрію Шухевичу звання Героя України.
За роки роботи в парламенті народний депутат України Юрій Шухевич ініціював та напрацював «Закон про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», завдяки якому воїни УПА отримали статус борців за Незалежність України у XX столітті.
Як стало відомо, помер 89- річний Юрій Шухевич за кордоном, де перебував на лікуванні.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top