Степан Бандера – символ боротьби за незалежність України
Сьогодні в приміщенні опорної бібліотеки ім.Івана Тиктора відбувся круглий стіл, присвячений 114-ій річниці від дня народження Степана Бандери, що став справжнім символом України. Захід об’єднав представників влади, істориків, громадських активістів.
Про постать Степана Бандери, його значення для української історії, цікаві факти з його життя та досвіду боротьби за незалежність України за філіжанкою кави говорили під час круглого столу селищний голова Роман Фурда, вчителька історії Красненського ОЗЗСО №1 Ірина Миколів, секретар виконавчого комітету Красненської селищної ради (вчитель історії за фахом) Богдан Глова, пластунка сеньйорка праці Людмила Гураш, вчителька історії Красненського ЗЗСО №2 та Андріївського ЗЗСО І-ІІІ ст. Христина Гудимів, вчитель-історик Михайло Шимків, племінник Василя Кука, представники Спілки політичних в’язнів та репресованих, заступник селищного голови Андрій Лащук, т.в.о.начальника відділу освіти, культури, розвитку туризму, молоді та спорту Олена Ільницька.

У вступному слові селищний голова Роман Фурда зазначив, що ім’я Степана Бандери стало символом безкомпромісної боротьби за свободу України. Ще досі дуже велика частина радянсько-російської пропаганди залишилась в головах людей, які бачать Степана Бандеру не як патріота, великого борця за державність України, а як вбивцю, нациста чи фашиста. Тому це питання треба обговорювати з істориками, дослідниками, і доносити нашому молодому поколінню та й всім загалом правдиву інформацію щодо діяльності Провідника української нації.
Про цікаві факти із дитинства Степана Бандери розповіла вчителька історії Красненського ОЗЗСО №1 –ІІІ ст. Ірина Максимів, яка повідала, що Степан був з багатодітної сім’ї, його рідних сестер радянська влада намагалась переконати його зреченні брата. У юному віці Степан Бандера запихав собі під нігті голки, щоб випробувати себе від ймовірних катувань.
Пластунка сеньйорка праці Людмила Гураш розповіла про те, як Степан двічі намагався вступити в скаутську організацію «Пласт», але через хворобу не зміг і лише з третього разу йому вдалось. Вперше він взяв участь у мандрівному таборі, який відбувся в карпатських верхах нинішньої Івано-Франківщини.

Секретар виконавчого комітету Богдан Глова, який є істориком за фахом, розповів про арешт Бандери та діяльність ОУН, а також навів чимало інших цікавих фактів з життя та діяльності Провідника.
Про цікаві цитати Степана Бандери, його характер, громадську позицію розповіла вчителька історії Красненського ЗЗСО №2 та Андріївського ЗЗСО І-ІІІ ст. Христина Гудимів. До прикладу, Матвій Пардон – це псевдонім Степана Бандери під яким він друкувався, а з іспанської мови «Степан Бандера» означає «прапор».
Вчитель-історик Михайло Шимків розповів про потребу у виховній роботі з учнями шкіл, про зміну ставлення до Провідника ОУН та необхідності очищення від міфів та стереотипів, пов’язаних з ним.
Завершився захід підсумковими словами селищного голови Романа Фурди, що українці повинні продовжувати виховувати покоління на вчинках, звитягах та героїзмі Бандери.
Інформаційні матеріали Красненська селищна територіальна громада Золочівського району
Comments