Сьогодні Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

Сьогодні Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

27 вересня православна церква святкує особливе свято – Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього.

Щорічно 27 вересня, православні українці відзначають свято Здвиження, повна назва якого — Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього. Це “дванадесяте” свято — тобто, одне із дванадцяти найважливіших церковних свят року.

У цей день відбулось дві важливі для християн події: У 326 році в Єрусалимі був знайдений той самий хрест, на якому розіп’яли Ісуса. А друга подія — це повернення цього хреста з Персії, до Єрусалиму. У VII столітті грецький імператор повернув його після незаконного привласнення. Ці дві події поєднує один спільний жест — хрест підіймали перед народом, “здвигали”.

За легендою, хрест було знайдено прямо перед Великоднем, тож раніше свято Здвиження відзначали одразу після цього світлого свята Воскресіння. Згодом святкування перенесли на 14 вересня за старим стилем календаря. Тепер ця дата рівноцінна 27 вересня, коли і святкується Здвиження.

У всіх церквах в цей день відбуваються урочисті заходи, віряни відвідують службу. Щодо святкової трапези — у цей день потрібно згадати про Христа, його розп’яття і смерть, тож не складно здогадатись, що на Здвиження слід дотримуватись суворого посту.

Не можна їсти страви тваринного походження, навіть молочні продукти і рибу. А їжу слід готувати виключно на рослинній олії. В основному на столі у цей день була капуста з олією, різні коренеплоди.

Якраз у розпалі була заготівля засоленої чи квашеної капусти. Готували її у великих об’ємах, тож щоб не втомлюватись — збирались до роботи разом, співаючи і розважаючи одне одного. Вважалось, що як дівчина збирається на такі спільні посиденьки — і промовить про себе спеціальні слова, то зустріне по дорозі хлопця, якого їй заготувала доля.

На Здвиження вважалось поганою прикметою планувати чи починати якісь серйозні і важливі справи, оскільки існувала прикмета, що на них чекає невдале завершення.

У ліс застерігали йти не лише через змій, але й через ведмедів — ті також майструють собі місце для зимової сплячки і можуть напасти на людину, якщо та їх потурбує.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top