У Буській та Красненській громадах відбулися віче з нагоди відзначення 104-ї річниці проголошення ЗУНР

У Буській та Красненській громадах відбулися віче з нагоди відзначення 104-ї річниці проголошення ЗУНР

1 листопада, біля пам’ятника президентові Західноукраїнської Народної Республіки Євгенові Петрушевичу в Буську відбулося віче з нагоди відзначення 104-ї річниці проголошення ЗУНР.
 Участь у заході “ЗУНР – провісниця держави Україна” взяло керівництво та працівники міської ради на чолі з головою Ростиславом Сліпцем, представники установ та організацій, навчальних закладів міста, духовенства, учні Буського ЗЗСО – Гімназія ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка.
Квіти до пам’ятника Євгену Петрушевичу, після виконання Державного Гімну України, поклали від учасників урочистості міський голова Ростислав Сліпець та його заступник Володимир Зеленюх.
 Звертаючись до учасників заходу, очільник нашої громади акцентував увагу на історичній значимості постаті нашого славетного земляка Є.Петрушевича, доленосних подіях, які відбулися у Львові в ніч на 1 листопада 1918 року та стали яскравим свідченням рішучості українців на шляху до створення незалежної соборної України. “Сьогодні українці знову змушені відстоювати своє право на незалежність зі зброєю в руках у війні з російськими загарбниками. І я переконаний, що ми захистимо свою країну та переможемо ворога. Україна була, є і буде! Слава Україні! Слава нашим воїнам-героям, які зараз на передовій! Ми віримо в них і продовжуватимемо їм допомагати і надалі”, – зазначив у своєму виступі Ростислав Сліпець.
На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять та на відкритому повітріХвилиною мовчання присутні вшанували усіх загиблих українських героїв, які поклали своє життя у боротьбі за незалежність нашої держави, щиро помолилися разом з настоятелем храму Св.Ап. Петра і Павла, отцем-деканом Петром Салабаєм за Україну та наших захисників, аби Господь повсякчас їх оберігав, допоміг здолати окупанта та живими повернутися до своїх домівок і родин.
 Надалі Народна хорова капела “Освітяни” (кер. Марія Дорош) виконала відому стрілецьку пісню, що стала народною “Ой, у лузі червона калина..”, а на завершення віча – церковний гімн “Боже, великий, єдиний…”.
Вела захід методист міського народного дому Оксана Піджарко. Цього дня представники громади побували на міському кладовищі, де помолилися та поклали квіти, запалили лампадки на могилі батьків Євгена Петрушевича – Омеляна та Савини, а також малолітньої сестри Леонтії.
 Нагадаємо, що родинний склеп Петрушевичів було віднайдено у 2014 році буським краєзнавцем Степаном Давидовським.
На зображенні може бути: 14 людей, люди стоять, дерево та на відкритому повітрі
В Красненській ТГ відзначили річницю створення ЗУНР
З метою вшанування вояків Української Галицької Армії, які упродовж 1918-1919 років віддали життя за Українську Державу у селищі Красне біля пам’ятника летунам Української Галицької Армії відбувся віче-реквієм.
Участь у заході взяли селищний голова Роман Фурда, секретар ради Світлана Дідух, працівники ради, настоятелі місцевих храмів, громадськість селища, пластуни Станиці Красне НСОУ.
Врочиста громада спільно з настоятелями місцевих храмів о.Володимиром Целенем, о.Степаном На зображенні може бути: 10 людей, люди стоять та на відкритому повітріЖукровським помолилась за усіх загиблих захисників України.
Селищний голова Роман Фурда спільно з представником Спілки політичних в’язнів та репресованих Ярославом Вовком поклали квіти до пам’ятника летунам Української Галицької Армії. Також квіти покладено до пам’ятника Борцям за волю України.
Звертаючись до учасників заходу, селищний голова Роман Фурда акцентував увагу на історичній значимості подій, які відбулися в ніч на 1 листопада 1918 року та стали яскравим свідченням рішучості українців на шляху до створення незалежної соборної України.
Усі вшанували пам’ять і помолились за тих, хто віддав своє життя

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять, повітряна кулька та на відкритому повітрі

 у боротьбі за незалежність України. А також біля пам’ятника Борцям за волю України представники місцевої влади та громадськості запалили лампадки з молитвою.
Надалі виступили з літературно-музичною композицією, присвяченою Листопадовому чину працівники культури селищної ради.
Благородними синьо-жовтими кольорами у вигляді повітряних кульок пластуни станиці Красне замайоріли пам’ятники летунам та Борцям за волю України.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top