В Україні вирішили продовжити реформування лісової галузі

В Україні вирішили реформувати лісову галузь

158 державних лісогосподарських підприємств об’єднають ДСП «Ліси України», а замість 24 міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарства утворять 9 регіональних офісів.

Кабінет Міністрів схвалив постанову, яка передбачає реформування лісової галузі, повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Так, 158 державних лісогосподарських підприємств об’єднають в єдине державне спеціалізоване підприємство «Ліси України». Замість 24 міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарства утворять 9 регіональних офісів.

В міністерстві наголосили – через реформу скорочень працівників не буде, крім того, вона дасть змогу знизити рівень корупції та підвищити заробітну плату. Також залишаться на місцях податки.

«Ми будемо управляти лісами за  стандартами та практиками ЄС. Це дозволить не лише підвищити рентабельність галузі, фінансово зміцнити державу, а й захистити цінні лісові території», – зауважив глава Міндовкілля Руслан Стрілець.

Завдяки реформі хочуть також розв’язати проблеми:

  • фінансового дисбалансу галузі;
  • відсутності достовірної інформації про стан лісового фонду України;
  • низького рівня лісистості;
  • низької продуктивності праці;
  • низького рівня механізації лісогосподарських робіт та ін.

Крім цього, реформа має вирішити конфлікт інтересів у лісовій сфері. Так, Державне агентство лісових ресурсів України матиме контролюючі функції, а ДСП «Ліси України» – господарюючі.

За інформацією Міндовкілля, реформа дасть змогу залучати європейські інвестиції для розвитку галузі та купувати нове обладнання. Крім цього, створення єдиного підприємства дозволить розвивати та отримувати прибутки не лише за рахунок заготівлі та переробки деревини, а й через розбудову рекреаційних пунктів, виготовлення власної екопродукції тощо.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top