13 червня – четверта річниця звільнення Маріуполя від проросійських терористів

13 червня – четверта річниця звільнення Маріуполя від проросійських терористів

День звільнення Маріуполя від проросійських терористів — пам’ятна дата, яка відзначається щорічно у день 13 червня.

Сьогодні, 13 червня, в великому глядацькому залі Буського РНД за участю керівництва району, учасників АТО, школярів, громадськості відбувся захід до 4-ї річниці визволення міста Маріуполь від російських окупантів і сепаратистів.

Перед учасниками заходу виступили з промовами та словами вдячності захисникам України голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова. Також слово мав бойовий волонтер і учасник АТО Олександр Саримсаков, який був безпосереднім свідком подій червня 2014 року в Маріуполі.
Виступаючі та ведуча акції Любов Огороднік відтворили в хронологічному порядку події, які передували звільненню міста, розповіли про його стратегічне та економічне значення, героїзм наших воїнів. Надалі присутні переглянули документальну кінострічку “Звільнення Маріуполя”, а заступник голови РДА Тетяна Сай розповіла учасникам бойових дій про можливості часткової компенсації при купівлі  житла та про нові правила пільгового перевезення пасажирів.
Вела захід методист РНД Любов Огороднік.

Довідка.13 червня 2014 року полк «Азов» та інші спецпризначенці звільнили від проросійських бойовиків Маріуполь. Операція по звільненню Маріуполя стала переломним моментом у ході російсько-української війни і завадила подальшій окупації України.

Нагадаємо, що з квітня 2014 року Маріуполь був захоплений сепаратистами, які тероризували місцевих мешканців. Бандити захопили міську раду та інші органи влади. У місті практично не залишилося дієздатних органів правопорядку. Саме Маріуполь був стратегічно важливим у планах створення путінського проекту «новоросія».

В операції по звільненню Маріуполя брали участь спецпризначенці «Азову», батальйону «Дніпро», Національна гвардія та ЗСУ. Бійці 72-ї бригади взяли Маріуполь в оточення. Бойові дії почалися ще 9 травня. Тоді колона 72-ї бригади зруйнувала барикади, які сепаратисти поставили у місті. Озброєні проросійські терористи чинили збройний опір.

На світанку 13 червня розпочалася активна фаза штурму. Штаб-квартину бойовиків зачищала штурмові групи бійців «Азову».

За підсумком спецоперації по звільненню Маріуполя було ліквідовано кілька терористів та затримано кілька десятків злочинців.

Після звільнення Маріуполя бійці «Азову» провели «Широкінську операцію». Завдяки цьому лінію фронту вдалося відсунути від мирного українського міста та убезпечити мешканців Маріуполя від постійних обстрілів російських найманців.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top