14 березня розпочався Великий Піст

14 березня розпочався Великий Піст1933813_799319156835238_10334253295124960_n

Великий Піст. Постити – це не лише відмовитись від споживання м’ясних страв, шкідливих звичок, нецензурної лексики… Постити це обмежити себе в чомусь улюбленому, а ще – обов’язково посповідатись під час Великого посту. Гартування духу, зростання у чеснотах – це покликання кожного християнина, однак саме час посту є дарунком для нас, щоб особливо дбати про своє вдосконалення.
1. Молитва. Щира і чесна: без прикрас і реверансів. Це коли Ти ділишся з Богом тим, чим насправді зараз живеш: радістю, сумом, сумнівом, коханням; нею починаєш свій день і нею завершуєш. Особливо цінною є молитва Церковної спільноти: Свята Літургія, Вечірня, Утреня, Молебні, Акафісти, Хресна Дорога.
2. Боже Слово. Святий Єронім говорив, що незнання Божого Слова є незнанням Христа. Коли ми молимось, то здебільшого це є наш монолог перед Богом. Коли ми відкриваємо Святе Письмо – ми дозволяємо Богові промовити до нас.
3. Таїнства. Таїнства Покаяння і Євхаристії є відкритими дверима Божої ласки, через які кожен з нас, відповідно приготувавшись, може наблизитись до Бога. І для цього не потрібно чекати «спеціального» часу – останнього тижня Великого посту або ще якогось дня. Ці двері відчинені постійно.
Отже, ми не пропонуємо Тобі в часі Великого посту робити якісь надзвичайні подвиги, але якщо бажаєш, щоб цей час став для Тебе справді благословенним, щоб Ти міг чи могла з великою радістю зустріти Воскреслого Господа, спробуй виконувати оті невеликі поради, але чесно та щоденно:
1. Знаходь час на тишу, щоб пізнати себе.
2. Розвивай свої дари і таланти, ділись ними з іншими.
3. Складай перед Богом щоденний іспит сумління – виявляй свої гріхи та недоліки, намагайся більше їх не робити.
4. Пізнавай людей, які є поруч, їх потреби та очікування.
5. Щоденно говори іншим щось добре.
6. Роби кожного дня добру справу для ближнього, не очікуючи подяки.
7. Щоранку дякуй Богові за новий день і проси у нього сили та мудрості прожити його добре.
8. Щовечора дякуй Богові за прожитий день.
9. Щоденно знайди 10-15 хв. для читання Святого Письма. Почни з Нового Завіту.
10. Не зволікай із прийняттям Святих Таїнств Покаяння та Євхаристії. Приймай їх достойно та часто.
11. Читай добрі книжки.
12. Пізнавай віру через читання Катехизму.
Звісно, існує багато інших способів і важливих справ, які можна робити для того, щоб добре прожити Великий піст. Робіть це. Важливо не бути байдужим до себе, людей і Бога. Давайте цю дорогу пройдемо разом аж до Світлого Христового Воскресіння!

о.Андрій Баглай

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top