14 серпня – Медовий Спас: що не можна робити в цей день

14 серпня – Медовий Спас: що не можна робити в цей день

14 серпня в православному світі відзначається свято – Походження (винесення) чесних древ Животворящого Хреста

У народі цей день називається Перший Спас, також він має й інші назви – Спас Маковія, Медовий Спас, Мокрий Спас.

В цей день відбувалися проводи літа – селяни зустрічали осінь.

До церкви в цей день традиційно приходять з медом, водою, квітами і травами. Деякі господині попередньо роблять букети – “маковійчики” з м’яти, чебрецю, любистку, ромашки і обов’язково – суцвіттям маку, який до цього часу вже перетворюється з квітки в коробочку.

Люди помічали, що 14 серпня ночі стають досить довшими, а ранкові роси – холодними. Граки 14 серпня збираються в зграї, готуються до відльоту ластівки і стрижі.

Широко поширена традиція освячувати криниці саме 14 серпня.

До речі, свійських тварин цього року востаннє купують саме на Медовий Спас, 14 серпня.

З цього дня починається Успенський піст – провісник інших великих свят (Успіння і Преображення).

Цей піст був не надто суворим, хоча порівняно з Різдвяним і Петровим постом доводилося обмежувати себе в їжі.

До Яблучного Спаса рекомендується утримуватися від вживання винограду і яблук.

У деяких регіонах Медовий Спас також називали Мокрим Спасом, у цей день проводили обряди, пов’язані з освяченням води – люди вирушали до річок, джерел, озер разом зі служителями церкви, а потім купалися.

14 серпня називали ще і Маковим Спасом, оскільки було прийнято збирати мак і використовувати його для приготування різних страв.

Що не можна робити на Медовий спас 14 серпня

На Маковія суворо заборонено сваритися чи бажати зла, проводити галасливі гуляння, виконувати важку роботу. Вважається, що неприємності, які побажаєш в цей день, повернуться до тебе сторицею. Забороняється шити, прати, прибирати, прасувати, копати й будувати.

Народні прикмети на 14 серпня

Якою буде погода сьогодні – такою вона буде і 28 серпня. Велика малина на Спас – можна сіяти жито раніше. Середні або дрібні ягоди – з посівами краще почекати. Дощ іде – жито в цей день краще не сіяти

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top