17 травня у Буську відбудеться парад вишиванок

17 травня у Буську відбудеться парад вишиванок

Українці та прихильники України у всьому світі готуються відзначати День вишиванки, який цього року припадає на 17 травня. Це свято, присвячене українській національній культурі і традиціям, попри свій відносно молодий вік вже набуло широкої популярності та стало традиційним. Святкові акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не лише в Україні, але й далеко за її межами – у країнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії, тощо.

В цей день, який щороку відзначається в третій четвер травня, усі бажаючі можуть долучитись до свята, вдягнувши вишиванку на роботу або навчання.

День вишиванки було започатковано студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів та викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні лише росли. Крім того, до нього почала долучатись українська діаспора по всьому світу. У 2014 році свято відзначали, окрім України, вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть в Росії, попри анексію Криму та розв’язану Кремлем агресію на Донбасі. З початком бойових дій на Сході України вишиванки регулярно дарують українським захисникам. На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн.

У Буську 17 травня відбудеться парад вишиванок. Початок руху колони заплановано від Буського районного народного дому о 15.00 годині. Учасники свята пройдуть вулицями Грушевського, Петрушевича, майданами 900-річчя Буська та Незалежності, зроблять коло на площі Ринок та повернуться тим же маршрутом до РНД, де відбудеться півторагодинний районний захід, присвячений Дню Вишиванки, Дню Матері та Дню родини.
Організатори просять бущан прийти на свято з хорошим настроєм у вишиванках, які, як завжди, вражатимуть своїм розмаїттям.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top