19 серпня відзначають Преображення Господнє. Це одне з 12 головних християнських свят. У народі його ще називають Яблучний Спас

19 серпня відзначають Преображення Господнє. Це одне з 12 головних християнських свят. У народі його ще називають Яблучний Спас

У неділю, 19 серпня, відзначають Преображення Господнє, або Яблучний Спас – другий у черзі трьох спасів. Кожен рік їх святкують: 14 серпня – Медовий, 19 серпня – Яблучний – і 29 серпня – Горіховий. У цей день, за біблійними переказами, Ісус показав апостолам свою божественну силу. Він повів їх на гору Фавор і там преобразився: його обличчя засяяло, а одяг став білим, як світло. Вранці у це свято вирушають до церкви й освячують яблука та інші фрукти нового врожаю. Цими плодами прийнято пригощати жебраків, рідних і близьких людей. При цьому нарвати плоди, які потім освятять у церкві, зазвичай просили дітей: “Дитяча рука ще не согрішила, тому Ісусикові вона мила”. Вважається, що в день Другого Спаса потрібно з’їсти освячене яблуко: відкушуючи перший шматочок, загадайте бажання, яке, за повір’ям, обов’язково здійсниться. Крім того, вважається гріхом забути в цей день про душі покійних: після церкви варто сходити на цвинтар і пом’янути померлих.

Що святять у церкві: – яблука, груші та інші фрукти – символ урожаю; – хліб – символ сім’ї; – хрін; – сіль; – випічку з яблуками; – мед; – квіти і мак; – колосся пшениці. Варто зазначити, що в “спасовий” кошик не кладуть м’ясних виробів і алкоголь. Також вважається, що освячені продукти не можна викидати. У день Другого Спаса потрібно з’їсти освячене яблуко.

Відкушуючи перший шматочок освяченого яблука, прийнято загадувати бажання / фото УНІАНЧого не можна робити на Яблучний Спас: – виконувати будь-яку хатню роботу – шити, в’язати, займатися прибиранням, адже кажуть: “Хто на Спаса шиє – до кінця днів сльози ллє”; – займатися будівельними роботами; – проганяти комах і вбивати їх; – лаятися і сваритися; – бажати будь-кому зла, адже воно може повернутися до вас; – вважалося, що до Другого Спаса не можна їсти яблука: в іншому випадку, якщо в родині померла дитина, на тому світі вона у цей день залишиться без гостинця; – їсти м’ясо і молочні продукти (Яблучний Спас святкується під час Успенського посту).

Прикмети на це свято: Яблучний Спас називають ще днем зустрічі осені, або “перші осенини”: наші предки вважали, що саме в цей день закінчувалося літо. Прийшов Спас – готуй рукавички про запас Чисте безхмарне небо – до морозної зими Яка погода на Спаса – такою буде і Покрова (відзначається 14 жовтня) Якщо на Яблучний Спас пожовкло листя на деревах – скоро сильно похолодає Якщо на руку сядуть дві мухи одночасно – на людину чекає везіння Якщо на мед, поставлений на стіл цього дня, сіла бджола, в домі буде достаток.

https://www.unian.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top