2 жовтня місто Буськ відзначить 925-річчя! Програма заходів

2 жовтня місто Буськ відзначить 925-річчя! Програма заходів

Виповнюється 925 років першої літописної згадки про наш Буськ – старовинне княже місто Бужеськ, Бужськ – місто на річці Буг. Назва ріки відома набагато раніше від згадки про місто. Сучасні дослідники вважають, що Буськ виник набагато раніше. Підтверджують це і результати археологічних досліджень. Деякі науковці висловлюють припущення, що Буськ був племінним центром бужан.

За однією з легенд, яку надає літопис «Пам’ятка о. Афанасія», назву місту приніс лелека (бузьок), який вказав князю Давиду Ігоревичу вигідне для розташування місце, де був збудований княжий двір. А ось в літописах, де під 1097 роком згадується град Бужеськ, йдеться про відому історичну подію, пов’язану з ним. Це дозволяє інтерпретувати зображення на гербі міста лелеки-бузька, який стоїть на одній нозі.

Річ у тім, що Володимирський князь Давид Ігоревич, внук Ярослава Мудрого, у 1110 році був позбавлений князівства за ніби-то участь в осліпленні Теребовлянського князя Василька. Через це на княжому з’їзді у нього забрали землі, залишивши лише град Бужськ. Тому й прозвали бузаном (бузьком), який стоїть на одній нозі.

Після смерті Володимира Мономаха у 1125 році буська земля втратила статус князівства і була приєднана до Белзького князівства. Саме місто переходить з рук в руки.
У 1386 році ним заволодів мазовецький князь Земовит, котрий у 1411 р. надав Буську «магдебурзьке право».

Триста років тому Буськ опинився під владою Австрії, під якою перебував до 1918 року. У цей період він переходить в розряд другорядних провінційних містечок. Однак доля була прихильною до нього, і Буськ, на відміну від багатьох давніх містечок (приміром Белза), зберіг статус міста до сьогодення.

За останні роки сивочолий Буськ суттєво помолодшав, ставши комфортним для проживання та ведення бізнесу містечком зі своєю затишною аурою та розміреним життям. Нині це центр територіальної громади Золочівського району, яка об’єднує 13 старостинських округів загаль­ною площею 669,2 кв. км та населенням 30265 осіб.
У самому місті проживає 10113 осіб.
До вашої уваги програма заходів.

За матеріалами https://volyan.com.ua/

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top